Kancelář architektury města K. Vary bude řídit Karel Adamec, rozhodla rada

Vložil
ČTK
09.06.2021 22:05
Karlovy Vary

Karlovy Vary – Vedení Kanceláře architektury města (KAM) Karlovy Vary se ujme Karel Adamec. Rozhodla o tom městská rada na základě výsledků výběrového řízení. Adamec nahradí ve funkci Petra Kroppa, kterého rada letos v únoru odvolala. Adamec v KAM pracoval a od odvolání Kroppa byl pověřen jejím řízením. Funkce se tak ujal bezprostředně po jmenování radou, řekl dnes novinářům náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).


Komise, složená z větší části z odborníků z oboru, posuzovala přihlášky čtyř zájemců. Doporučila Adamce. Podle Trtka jeho jmenováním zůstane zachovaná kontinuita práce kanceláře. Adamec ale také přesvědčil podle Trtka svými náměty, co by mohlo vést ke zlepšení chodu KAM, i zaměřením na praktickou stránku chodu kanceláře architektury. "Ale prioritou zůstává odborný názor KAM na věci městě," uvedl Trtek. V určené lhůtě musí také získat autorizaci v oboru architektura. Podle Adamce by se tak mělo stát letos na podzim.

Kancelář architektury města je poradním orgánem města, a to jak u staveb, které financuje město, tak i u soukromých. Připravuje také koncepční materiály k architektonické podobě lázeňského města. Před sebou má KAM například přípravu studie využití bývalé vodárny, studie takzvaného Divadelního korza, prostoru mezi Císařskými lázněmi a Vřídelní kolonádou, ale i studií k projektům, které chystá město do dotačního programu ITI.

Únorové odvolání ředitele KAM Kroppa a stejně tak ředitele Karlovarského symfonického orchestru Petra Polívky vyvolalo řadu protestů ve veřejnosti i u opozice v zastupitelstvu. Vedení města krok zdůvodnilo špatnou komunikací a potřebou najít nové impulsy pro chod obou městských organizací.
0 komentářů
přidat komentář