Jihomoravský kraj za 40 milionů zrekonstruuje krajský úřad

Vložil
ČTK
09.01.2019 08:05
Brno

Foto: Wikipedia, Kirk

Brno - Za více než 40 milionů korun zrekonstruuje Jihomoravský kraj budovu krajského úřadu. Práce čekají fasádu, ale vymění se i okna. ČTK to řekla mluvčí kraje Monika Brindzáková. Podle ní je fasáda v havarijním stavu a okna za hranicí životnosti. Akce by se měla uskutečnit letos.


Krajský úřad sídlí v Brně na Žerotínově náměstí. Rekonstrukce se týká budov číslo 1 a 3. "U budovy číslo 1 se chystá rekonstrukce fasády. Předpokládané náklady jsou asi 40 milionů korun, ale odhad bude možné zpřesnit až po zpracování prováděcí dokumentace. Aktuálně se dokončuje dokumentace pro stavební povolení," uvedla Brindzáková.

Důvodem rekonstrukce je podle ní havarijní stav uliční fasády budovy. "Havarijní stsav je doložený několika posudky zpracovanými Vysokým učením technickým v Brně mezi lety 2015 až 2018," poznamenala Brindzáková.

Za miliony korun kraj plánuje vyměnit okna v budově číslo 3. "Je nutné provést výměnu, protože stávající okna jsou ve velmi špatném technickém stavu. Byla osazena v roce 1993, takže jsou už za hranicí své životnosti," řekla mluvčí. Podle ní navíc doporučení k výměně oken vyplývá z aktuální energetického auditu a také ze zpracovaného znaleckého posudku z roku 2016. "Celkové náklady této investice ještě nejsou známé a budou upřesněné podle projektové dokumentace," dodala Brindzáková.

Jihomoravský kraj má na letošní rok schválený rozpočet se schodkem 190 milionů korun při příjmech 7,642 miliardy korun a výdajích 7,832 miliardy korun.
0 komentářů
přidat komentář