Jeseník se chystá na rekonstrukci náměstí, začne za měsíc

Vložil
ČTK
22.01.2009 14:00
Jeseník

Jeseník - Za měsíc v Jeseníku začne rekonstrukce hlavního Masarykova náměstí. Potrvá déle než rok, skončit by měla v dubnu 2010, řekl ČTK vedoucí oddělení investic a rozvoje radnice František Chovanec. Město na opravu v hodnotě 48 milionů korun dostane asi 41 milionů korun z evropských dotací. Na konci ledna chce stavební úpravy probrat s majiteli budov a nájemci obchodů či restaurací.

    Ve výběrovém řízení se dodavatelem stavby stala ostravská společnost VOKD. "Protože se ale druhá firma v pořadí ODS Dopravní stavby Ostrava proti výsledkům odvolala, termíny se posunuly. Původně měla rekonstrukce začít už na podzim," vysvětlil Chovanec. Městu se zároveň podařilo díky soutěži snížit původní cenu asi o čtyři miliony.
    Radnice si uvědomuje, že rekonstrukce ovlivní živnostníky a obyvatele okolí náměstí. "Zřídili jsme na internetových stránkách města odkaz, kde budeme o rekonstrukci pravidelně informovat. Zatím lidé vnímají pozitivně, že se náměstí opraví," uvedl Chovanec.
    Povrch Masarykova náměstí pokryje místo současného asfaltu žula a mramor. Náměstí dostane také amfiteátrové schodiště a novou kašnu, která nahradí jednu ze stávajících fontán, bude připomínat zakladatele zdejších lázní Vincenze Priessnitze.
    Rekonstrukci náměstí s využitím evropských dotací chystají také města Hranice, Zábřeh, Šumperk, Litovel nebo Uničov.
0 komentářů
přidat komentář

Související články