Jesenice u Prahy chystá výstavbu školy pro 540 dětí

Vložil
ČTK
24.05.2018 19:15
Jesenice (u Prahy) - Jesenice u Prahy chystá výstavbu základní školy pro 540 žáků. Předpokládané náklady na vybudování areálu činí 488 milionů korun. Pokud bude všechno postupovat hladce, mohlo by se začít stavět letos na podzim, řekla ČTK starostka Radka Vladyková (ANO).


Zastupitelé na nedávném mimořádném jednání schválili podání žádosti o dotaci, kterou má město přislíbenou z investičního programu určeného na zvýšení kapacit škol v okolí Prahy. "Čekají nás kontroly projektu na ministerstvu školství a financí. Pokud to dobře dopadne a vrátí nám to rychle zpět, chtěli bychom přes léto soutěžit dodavatele a na podzim začít kopat," uvedla starostka. Výstavba podle ní zabere 14 měsíců.

Pozemek město koupilo před třemi roky, stavební povolení ale nabylo právní moci teprve před pár týdny. "Bohužel nám někdo přeje více a někdo méně. Museli jsme se vypořádat s námitkami v řízení EIA, odvoláním v rámci územního rozhodnutí a pak s připomínkami při stavebním řízení," dodala Vladyková.

Jesenice má kolem 9000 trvale hlášených obyvatel a v minulých letech ve městě přibylo hodně nových domů. Problém s nedostatečnou kapacitou škol řeší i další radnice v okolí Prahy. Do stejného investičního programu jako Jesenice jsou zahrnuty například Rudná, Psáry, Čelákovice nebo Říčany.
0 komentářů
přidat komentář

Související články