Jesenice by mohla v září 2020 otevřít novou základní školu

Vložil
ČTK
22.11.2018 09:55
Jesenice

Jesenice - Jesenice u Prahy by mohla v září 2020 otevřít novou základní školu pro 540 dětí v místní části Zdiměřice. Město ve středu obdrželo vyrozumění od ministerstva školství o registraci projektu. Mělo by tak získat dotaci 221 milionů korun ze státního rozpočtu, uvedla dnes Zuzana Mojžíšková z jesenické radnice. Předpokládané náklady na vybudování areálu činí podle dřívějších informací 488 milionů korun a město si kvůli akci bere úvěr.


Podle Mojžíškové už může být vypsáno výběrové řízení na stavební firmu. Pokud půjde vše hladce, začne se stavět na jaře příštího roku. Přípravné práce začaly již letos na jaře, jde o pokládání inženýrských sítí a úpravu křižovatky.

Nová základní škola má vyřešit problém s nedostatkem míst pro jesenické školáky. Město v minulých letech otevřelo dvě detašovaná pracoviště a nynější škola v ulici U Rybníka je naplněna na maximum.

Jesenice má kolem 9000 trvale hlášených obyvatel a v minulých letech ve městě přibylo hodně nových domů. Problém s nedostatečnou kapacitou škol řeší i další radnice v okolí Prahy. Do stejného investičního programu jako Jesenice jsou zahrnuty například Rudná, Psáry, Čelákovice nebo Říčany.
0 komentářů
přidat komentář

Související články