IPR vypíše soutěž na podobu okolí svého sídla

Vložil
ČTK
20.05.2020 20:10
Praha

Karel Prager

Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) vypíše soutěž na novou podobu okolí svých budov v areálu Emauz. V příštím roce pak vybere firmu, která provede rekonstrukci budov. Na dotaz ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. Budovy od architekta Karla Pragera mají mimo jiné problémy se statikou a zatéká do nich. Náklady oprav zatím nejsou známy. IPR má na starosti územní plánování ve městě.


"Přípravy na rekonstrukci budov a okolí IPR nadále pokračují. Aktuálně zjišťujeme potřeby a názory zaměstnanců na vnitřní a venkovní prostory institutu," uvedl Vácha.

Na základě výstupů z takzvaných participačních aktivit bude upraven již existující projekt na rekonstrukci budov. "Dále budou výstupy využity k přípravě zadání soutěže na proměnu venkovních prostor," uvedl mluvčí.

Soutěž na novou podobu venkovních prostor bude vypsána letos na podzim. Na firmu, která zrekonstruuje budovy, institut vypíše tendr v příštím roce.

Rekonstruovány a zpřístupněny budou historické schody do Podskalí, do ulice Pod Slovany. Areál bude propojen s opravenými zahradami Emauzského opatství, vzniknou rekreační a pobytové plochy, bude upravena síť cest a z areálu zmizí auta. Vznikne nový orientační systém, lavičky, koše a osvětlení.

Ve špatném stavu jsou Pragerovy 'kostky'. Týká se to například použitého závěsného konstrukčního systému, který ani nevyhovuje dnešním normám. Kromě toho, že budou všechny tři budovy opraveny, vznikne nový systém hospodaření s dešťovou vodou a střechy budou takzvaně zelené. Na některých z nich budou zpřístupněny střešní terasy. To by se mělo týkat zejména budovy Centra architektury a městského plánování (CAMP).

Architekt Karel Prager navrhl například budovy bývalého Federálního shromáždění. Budovy byly postaveny na konci 60. let ve stylu takzvaného brutalismu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články