Hubáčkovo kino v Doksech má opravenou střechu i novou fasádu

Vložil
ČTK
14.11.2014 21:15
Karel Hubáček
Otakar BinarDoksy (Českolipsko) - Po čtyřech měsících skončila v Doksech na Českolipsku rekonstrukce vnějšího pláště architektonicky cenné budovy kina Máj. Oprava střechy, zateplení budovy a výměna oken a dveří si vyžádaly skoro osm milionů korun. ČTK to dnes řekla starostka Eva Burešová.

    Zateplení budovy, která tvarem připomíná loď, by mělo snížit náklady na energie. Kino začne znovu promítat od soboty, první akci bude festival zimních sportů Snow film fest. "Po expediční kameře je to nás druhý nejnavštěvovanější festival," uvedl dramaturg a správce kina Miloslav Lomič. Za rok do kina přijde skoro 8000 návštěvníků. "Ke konci rekonstrukce už byla dost velká poptávka," zmínil Lomič.
    Na rekonstrukci budovy, jejímž autorem je architekt Karel Hubáček, získalo město evropskou dotaci 3,5 milionu korun. Podle starostky chtějí v příštích letech opravit i vnitřek budovy otevřené v roce 1963. Vyměnit potřebuje původní elektroinstalace i modernizovat vzduchotechnika. Poté by měl přijít na řadu i interiér, na jehož podobě se podíleli i architekti Lidmila Švarcová a Otakar Binar.
    "Chceme zachovat takovou tu nostalgii kina, nechceme z toho dělat žádné moderní multiplexové kino," upozornila starostka. V plánech podle ní je přizpůsobení jeviště divadelním představením a výměna sedaček v hledišti, jehož současná kapacita je 335 míst. Obnovit také potřebují podlahy, akustické obklady i malby.
0 komentářů
přidat komentář