Hradec Králové má projektanta na sítě a plochy v kasárnách

Zdroj
Zdeněk Rychtera
Vložil
ČTK
03.05.2017 11:35
Hradec Králové

Studie proměny Gayerovy a Vrbenského kasáren

Hradec Králové - Radnice Hradce Králové vybrala projektanta inženýrských sítí a venkovních ploch pro připravovanou přestavbu Gayerových a Vrbenského kasáren v centru města. Je to další krok v investici za celkových několik set milionů korun. Hlavním investorem do přestavby kasáren bude Královéhradecký kraj. Soukromá firma ISP Hradec Králové v areálu postaví parkovací dům. ČTK to dnes řekl náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich (TOP 09).

Projekt inženýrských sítí a venkovních ploch pro dokumentaci k územnímu rozhodnutí udělá sdružení Architekti chmelík & partneři a Ateliér architektury Šuda-Horský za 990.000 korun. Projekt by měli mít hotový za čtyři měsíce.

Vlastní přestavba kasáren by podle Vedlicha mohla začít v roce 2018. Firma ISP by s bouráním menšího objektu v kasárnách mohla začít letos. Pokud by šlo vše hladce, mohla by být celá přestavba kasáren podle Vedlicha hotová v roce 2020.

V areálech Gayerových a Vrbenského kasáren má vzniknout výstavní expozice i zázemí muzea. Na přestavbu chce kraj získat dotaci, projektovou dokumentaci již hejtmanství připravuje. Plány počítají s tím, že v Gayerových kasárnách, které Muzeum východních Čech již využívá, vznikne moderní depozitář, který bude částečně zpřístupněný veřejnosti. V dosud nevyužívaném objektu Vrbenského kasáren má být vystavená dosud nezpřístupněná přírodovědecká sbírka, vzniknout by v něm mělo i návštěvnické centrum.

Gayerovy kasárny vlastní kraj. Vrbenského kasárny jsou v majetku královéhradecké radnice, která však pro objekt v minulých letech nenašla vhodné využití. Nakonec se město dohodlo s krajem o jejich využití pro muzeum.

Parkovací dům firmy ISP Hradec Králové by měl mít kapacitu asi 320 míst. Podle Vedlicha by měl být dokončený dříve, než se město pustí do rekonstrukce blízkého historického Velkého náměstí, které zatím slouží především jako parkoviště. ISP v Hradci Králové provozuje celý parkovací systém, a to včetně dvou parkovacích domů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články