Hradec Králové chce vodákům postavit novou loděnici za 30 milionů korun

Vložil
ČTK
03.11.2021 18:05

Hradec Králové - Město Hradec Králové by chtělo na břehu Orlice postavit vodákům novou kanoistickou loděnici. Náklady na stavbu radnice odhaduje na 30 milionů korun. Nový objekt nahradí nevyhovující loděnici, která je na pravém břehu Orlice za sportovním areálem TJ Slavia, řekli dnes novinářům představitelé města.


Radní města již schválili podmínky zadávacího řízení na stavební firmu. Definitivní rozhodnutí bude na zastupitelích, kteří by se k investici měli vyjádřit na zasedání 8. listopadu. V případě souhlasu zastupitelů by vítěz tendru mohl být znám na začátku roku 2022 a vlastní stavba by mohla začít na přelomu jara a léta.

Současná loděnice patří městu a využívá ji vodácký oddíl TJ Sokol Hradec Králové. "Stav současného areálu je již zcela nevyhovující a nedostačuje ani kapacitně," uvedl primátor Alexandr Hrabálek (ODS). Po dobu výstavby bude loděnice v provozu.

Novou loděnici by měl tvořit dvoupodlažní objekt, který bude rozdělený na zázemí loděnice a na sklad lodí. Půjde o ocelovou konstrukci pokrytou dřevěným obkladem.

Na stavbu bude město chtít získat dotaci od Národní sportovní agentury, která by mohla pokrýt až 70 procent výdajů. Žádost o dotaci město podalo v září.

Hlavní investicí města do sportovních zařízení je letos zahájená stavba fotbalového stadionu za 568 milionů korun bez DPH. Jde o největší zakázku v novodobé historii města. Stadion by měl být hotový na jaře 2023.
0 komentářů
přidat komentář

Související články