Hodonínští chtějí do roku ukončit rekonstrukci zimního stadionu

Zdroj
Vladimír Klepáč
Vložil
ČTK
29.09.2005 13:40
Hodonín

HODONÍN - Do roku by mohly skončit rozsáhlé opravy zimního stadionu v Hodoníně, který kdysi sloužil jako obří tržnice pro stánkaře. Rekonstrukce si ještě vyžádá asi 32 milionů korun. Část těchto prostředků by město chtělo příští rok na jaře získat od státu. "Pokud uspějeme, hned se pustíme do práce," řekl dnes ČTK hodonínský starosta Jiří Koliba.
Složitá úprava stadionu začala před čtyřmi roky. Radnice musela nejprve zchátralé sportoviště koupit od soukromých firem. Na náročnou rekonstrukci pak s obtížemi hledala prostředky.
Dosud bylo v rámci rekonstrukce stadionu utraceno téměř 100 milionů korun. Několik set tisíc korun na ni dali i obyvatelé Hodonína, kteří na opravu přispěli ve veřejné sbírce.
Obyvatelé města chátrající stav stadionu dlouho kritizovali. Mnohým vadilo, že jeho přeměna na obří tržnici přinesla městu zánik hokeje. Hodonínští museli za bruslením jezdit jinam.
Stadion byl po mnohaleté přestávce otevřen před třemi roky. Objekt již získal nové tribuny, opláštění i technické zázemí pro výrobu a údržbu ledové plochy. V uplynulých dnech v něm byly za přibližně 12 milionů korun vytvořeny nové šatny pro hokejisty a kanceláře pro trenéry. V budoucnu je ještě nutné na stadionu vytvořit šatny pro veřejnost, trestné lavice pro hráče, rozhlasové kabiny. Sportovní objekt získá i novou fasádu.
0 komentářů
přidat komentář