E15: Cukrovarnický palác v centru Prahy přestaví UBM na hotel

Vložil
ČTK
27.08.2018 08:40
Praha


Praha - Bývalé sídlo Investiční a poštovní banky v centru Prahy na Senovážném náměstí koupila rakouská developerská skupina UBM. Památku známou rovněž jako Cukrovarnický palác přestaví na pětihvězdičkový hotel. Napsal to dnes deník E15, kterému obchod potvrdila obchodní ředitelka UBM Development Kateřina Poláková. Cenu transakce ani výši investice do úprav budovy neuvedla.

Podíl ve společnosti Paleva, v níž je nemovitost zalistována, má podobně jako u minulého majitele v zástavě J&T Banka. Luxusní hotel chtěla z objektu udělat už skupina J&T, když v roce 2006 nemovitost koupila od Československé obchodní banky. Plány však zhatila finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat také ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014.

Projekt na přestavbu budovy na hotel má platné stavební povolení. Akvizice tak podle Polákové zapadá do dlouhodobé strategie UBM se zaměřením na hotelnictví. UBM je 145 let stará společnost, jejíž akcie se obchodují na hlavním trhu vídeňské burzy.

Palác byl postaven mezi roky 1912 a 1916 podle návrhu architektů Josefa Zascheho a Theodora Fischera. Plastiky na průčelí vytvořil německý sochař Franz Metzner. Po vpádu armád zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v budově provizorně přebývali poslanci Národního shromáždění.
0 komentářů
přidat komentář

Související články