Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí prošel rekonstrukcí


Praha - Památkově chráněný a přes sto let starý Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí v centru Prahy prošel rekonstrukcí a kolaudací. Americká společnost Hyatt zde otevře pětihvězdičkový hotel Andaz Prague s 176 pokoji, do zkušebního provozu bude hotel uveden začátkem letošního roku. Vyplývá to z dnešní tiskové zprávy developera UBM. V budově měla mimo jiné dřív sídlo Investiční a poštovní banka.


Po kolaudaci se podle vyjádření UBM v hotelu Andaz Prague instaluje už jen interiérové vybavení a finišují restaurátorské práce. Dokončují se i nájemní prostory v přízemí, kde vznikne pobočka Fio banky a prodejna Relay.

Jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann uvedl, že americká síť Hyatt má v Evropě jen čtyři hotely – ve Vídni, Mnichově, Londýně a Amsterodamu. Praha tak bude pátou, dodal. Názvem Andaz americká společnost označuje luxusní hotely, jež často vznikají v historických budovách v centrech měst a snaží se svou vnitřní dekorací držet historického rázu místa, kde stojí. Hotely Andaz jsou ve 21 světových městech.

"Protože budova původního Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí je kulturní památkou, náš tým designérů s ní pracoval mimořádně citlivě. V hotelu jsme například zachovali původní okna, dveře, štukovou výzdobu i krby. Při rekonstrukci jsme úzce spolupracovali s památkáři. Historická hodnota budovy s její autentickou atmosférou tak zůstala zachována, a přitom přizpůsobena současnému životnímu stylu,“ uvedl architekt UBM David Lukas.

Součástí hotelu budou fitness a wellness centrum, gastronomické provozy a 450 metrů čtverečních prostor pro pořádání různých akcí. Z původní zasedací místnosti umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži se stane konferenční místnost.

O záměru vybudovat v komplexu hotel se hovořilo od roku 2006, kdy budovu koupila od Československé obchodní banky společnost J&T. Plány zhatila finanční krize. V hotelovém projektu hodlala pokračovat ruská společnost UralNěftěGazStroj, která památku koupila od J&T v roce 2014. V roce 2018 pak nemovitost získala skupina UBM.

Palác byl postaven mezi roky 1912 a 1916 podle návrhu architektů Josefa Zascheho a Theodora Fischera. Plastiky na průčelí vytvořil německý sochař Franz Metzner. Po vpádu armád zemí Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 v budově provizorně jednali poslanci Národního shromáždění.
0 komentářů
přidat komentář

Související články