Druhou etapu opravu ZUŠ Střezina v H. Králové udělá za 137 mil. Kč firma Stako

Vložil
ČTK
27.02.2024 20:55
Hradec Králové

Hradec Králové - Druhou etapu rekonstrukce Základní umělecké školy Střezina (ZUŠ) v Hradci Králové udělá hradecká stavební firma Stako za 137 milionů korun bez DPH. Jako vítěze výběrového řízení ji dnes schválili hradečtí zastupitelé. Cena je o čtvrtinu nižší než 178 milionů korun bez DPH, což je částka, kterou město předpokládalo před soutěží. ZUŠ Střezina má 2400 žáků a je největší školou svého druhu v ČR.


Rozsáhlá rekonstrukce školy začala po mnoha letech příprav v lednu 2022 a patří mezi největší současné investiční projekty města. Škola dosud z většiny sídlila v nevyhovující bývalé pavilonové základní škole na Slezském Předměstí. Na moderní budovu čeká čtvrt století. Před lety vznikla i petice za dostavbu školy, kterou podepsaly tisíce lidí.

Druhá etapa přestavby naváže na první etapu, kterou v letech 2022 a 2023 za 81 milionů korun bez DPH udělala hradecká firma Valc. Ta se v tendru na druhou etapu umístila na druhém místě s cenou o 885.000 korun vyšší než Stako.

Druhá etapa přestavby zahrnuje rekonstrukci a dostavbu pavilonu moderní hudby, rekonstrukci pavilonu klasické hudby a přestavbu objektu vstupu a kanceláří a zázemí školy. Se stavbou by město chtělo začít na jaře. I druhá etapa by měla postupovat po částech, protože se bude odehrávat za provozu školy. Hotová by měla být v roce 2027.

Poslední, třetí etapou bude výstavba koncertního pavilonu se dvěma sály pro divadlo a hudbu, který nahradí současný objekt se dvěma tělocvičnami.Třetí etapa by měla zahrnovat i stavbu parkoviště.

O přestavbu školy se město neúspěšně pokusilo již v roce 2018. Práce tehdy ale nabraly značné zpoždění, a radnice se proto rozhodla smlouvu se stavební firmou Prima ukončit. Firma následně od kontraktu, jehož cena byla 200 milionů korun, sama odstoupila. Zdůvodnila to špatnou projektovou dokumentací předloženou městem. V březnu 2019 firma městu předala staveniště zpět. Radnice pak zahájila revizi celého projektu a stavbu začala chystat znovu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články