Den průvodců nabídne zájemcům i prohlídku vily Stiassny

Vložil
ČTK
10.02.2011 18:20
Brno


Brno - Letošní brněnský Mezinárodní den průvodců nabídne zájemcům mimo jiné prohlídku vily Stiassny, která je momentálně v  rekonstrukci. Již osmý ročník turistické akce, která je primárně určená pro brněnské návštěvníky, se koná třetí únorový víkend, tedy 19. a 20 února. Lidé se budou moci za nízký poplatek zúčastnit prohlídek po celkem 17 okruzích, které povedou profesionální průvodci. Akci organizuje město Brno ve spolupráci s  Asociací průvodců ČR.
    "Prohlídky budou směrovány převážně do centra města, významných světských i církevních budov, a budou zaměřeny na poznávání historie a památek," řekla dnes novinářům Jana Fantová z Brněnského kulturního centra.
    Letošní perličkou je právě prohlídka interiéru funkcionalistické vily Stiassny, v níž momentálně pokračuje rekonstrukce za 180 milionů korun.
    Den průvodců nabídne zájemcům možnost zhlédnout funkcionalistické či secesní památky Brna nebo interiéry kostelů, kam se návštěvník přes rok nemá moc šancí podívat. Velký zájem je podle organizátorů i o takzvaný velký okruh, který návštěvníky provede po okrajovějších částech Brna včetně Husovic, Zábrdovic a Židenic.
    Podle Fantové budou připraveny i okruh pro děti, pro cizince nebo pro handicapované. Cena vstupenek je 30 korun.
    Loni se v Brně stejné akce zúčastnilo přes 500 lidí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články