Den architektury 2022 - registrace startují 21. září v 9:00 hodin

Zdroj
Kruh, z.s.
Vložil
Tisková zpráva
20.09.2022 08:25
Vážení a milí přátelé architektury,
už za necelé dva týdny vás přivítáme na letošním ročníku festivalu Den architektury. Některé z našich akcí mají omezenou kapacitu, a je proto nutné se na ně předem registrovat. Rezervace jsou zdarma, můžete nás ale podpořit formou dobrovolného příspěvku. Maximální počet rezervací na jednu osobu jsou 2 vstupenky na každou akci. Na tento program je nutné se dostavit nejpozději 10 minut před začátkem, poté místa propadají návštěvníkům bez vstupenek, i

nformaci uvádíme vždy u konkrétní akce na našich webových stránkách a v síti GoOut. Registrace budou otevřeny ve střed 21. září 2022 od 9:00 hodin.

Co vás letos čeka?

Nebourej, transformuj!
Naším hlavním tématem jsou letos rekonstrukce a obnovy. Představíme vám atraktivní příklady řešení rekonstrukcí či obnov od drobných staveb po urbanistické komplexy, od historických objektů až po sídlištní paneláky.

Zelená města
Zdařilé revitalizace veřejných prostranství, nové parky, nová krajinářská řešení s ohledem na modrozelenou infrastrukturu i ekologické budovy. To je další tematická linka festivalu.

Pocta Josipu Plečnikovi
Letošní výročí 150 let od narození slavného slovinského architekta připomínáme nejen jeho ikonickými realizacemi, ale provedeme vás také po dílech jeho následovníků v Praze, Brně, Zlíně nebo Olomouci. 

Pocta Aleně Šrámkové
Letos nás opustila Alena Šrámková, která patří mezi nejvýraznější osobnosti české architektury několika posledních dekád. Provedeme vás po jejích stavbách napříč Českou republikou, od Fakulty architektury ČVUT přes meteorologickou stanici u Chebu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články