Chýně u Prahy chystá stavbu školy za 140 milionů korun

Vložil
ČTK
26.02.2015 18:15
Současná budova ZŠ Chýně - málotřídní školy pro žáky 1. až 5. ročníku
Chýně (u Prahy) - Chýně u Prahy chystá stavbu školy za 140 milionů korun. Měla by mít kapacitu 400 žáků a hotová by měla být do podzimu 2017. Důvodem pro vybudování nové školy je rychlý rozvoj obce v posledních letech. Má jeden z nejnižších věkových průměrů v zemi, 32,6 roku. I to je důvodem, že se tam rodí kolem 50 dětí ročně a místa ve škole nestačí, uvedla na webu projektu starostka Anna Chvojková. Město nyní vypsalo na projekt mezinárodní architektonickou soutěž, která by měla umožnit větší podíl veřejnosti na jejím vzhledu i funkci.

    Nová škola by měla fungovat i jako místní společenské, kulturní, vzdělávací a sportovní centrum. Bude nabízet řadu kroužků a zajištění volného času dětí, aby je rodiče nemuseli na kroužky převážet. "Těším se, že v čase, kdy budeme například čekat, než jejich kroužky skončí, bude ve škole zázemí i pro rodiče," uvedla starostka.
    Organizátorem architektonické soutěže je Centrum pro středoevropskou architekturu (CCEA). Při výběru návrhu budou rozhodovat také energetická a ekonomická náročnost provozu a komfort žáků. "Oceňujeme, že se obec Chýně vydala cestou komunitní práce a architektonické soutěže, které u nás ještě hledají ideální spojení. Fáze 0 je v Chýni připravovaná zodpovědně a s aktivní účastí veřejnosti," uvedl Igor Kovačević z CCEA.
    Součástí vybavení školy by v budoucnu mohl být i bazén a další doplňkové služby. Tato část projektu ale není zahrnutá ve vyhrazené částce. Bazén by podle starostky využívaly děti v hodinách tělocviku a večer by byl přístupný i veřejnosti.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
borci
guru
29.05.15 01:01
zobrazit všechny komentáře

Související články