Česká pošta nabízí městu Pardubice k prodeji svou budovu

Vložil
ČTK
12.05.2021 18:30
Pardubice

Ladislav Machoň


Pardubice – Česká pošta chce prodat svoji budovu na třídě Míru v Pardubicích. Stavbu z 30. let minulého století navrženou architektem Ladislavem Machoňem nabídla městu. Radnice se zatím nerozhodla, bude o podmínkách se státním podnikem jednat. ČTK to řekl mluvčí magistrátu Radim Jelínek.


I když chce Česká pošta dům prodat, v přízemí její pobočka zůstane. Pro budovu ale nemá plné využití. V současné době z ní potřebuje méně než 50 procent a část pronajímá.

"Pobočka pro veřejnost zůstane zachována v plném rozsahu," řekl ČTK mluvčí státního podniku Ivo Vysoudil.

Budova je podle něj ve velmi dobrém stavu. Nevykazuje závady, které by narušovaly chod objektu. Znalecké posudky se vypracovávají. "S městem velmi úzce spolupracujeme a naše spolupráce je na velmi dobré úrovni. Město, potažmo stát, má dle platné legislativy přednostní právo na odkup budovy, pokud tak jedná ve veřejném zájmu. Městu nedáváme žádné časové lhůty," řekl Vysoudil.

Po zhotovení posudků a zveřejnění záměru prodeje na portále veřejné správy a pokud Pardubice projeví zájem o odkoupení, začne pošta pracovat na smluvních ujednáních. "Pokud neprojeví zájem město a ani jiná státní organizace, bude objekt prodán v elektronické aukci nejvyšší nabídce," řekl Vysoudil.

Podle mluvčího Jelínka městská rada pověřila primátora Martina Charvata (ANO) k dalšímu jednání. Rozhodnuto o koupi, či o odmítnutí nabídky zdaleka není. Machoň navrhl budovu poštovního úřadu, kde pošta sídlí dodnes, v 30. letech minulého století. Architekt v Pardubicích zredukoval svůj návrh telefonní centrály pro pražskou Letnou.
0 komentářů
přidat komentář

Související články