Centrum Františkových Lázní by se mělo rozvíjet díky stamilionovým investicím

Vložil
ČTK
25.01.2018 11:05
Františkovy LázněFrantiškovy Lázně - Významný rozvoj lázeňského centra by mohl přinést příchod investorů do Františkových Lázní. Město v současné době jedná o investicích za stovky milionů korun, díky nimž by se lázeňské centrum mohlo na západní straně rozšířit o jednu ulici a jednu řadu domů. Investice by se měly týkat dvou existujících objektů, přibýt by měl také jeden úplně nový hotel, řekl ČTK starosta Františkových Lázní Jan Kuchař (PRO).


V současné době město i investoři jednají s Národním památkovým ústavem a dalšími institucemi. O tom, zda se plány uskuteční, se rozhodne zřejmě v následujících měsících.

Jedním z investorů je podle starosty společnost CPI hotels, která vlastní hotel Slovan na Národní třídě. Budova je 12 let zavřená, chátrá a dnes už tam padají stropy. "(CPI hotel) má kompletní studii o rozšíření a dostavbě toho hotelu. Hotel by rádi otevírali v roce 2020. Na tom teď pracujeme, aby se to povedlo a vyrostl další hotel o 150 až 160 lůžkách," řekl Kuchař. Zrekonstruovaný hotel by měl pak získat svůj historický název Zlatý Anděl.

Od roku 2012 jsou uzavřeny také Lázně I., takzvané Luisiny v Máchově ulici. Pokud se podaří tento investiční záměr uskutečnit, měla by tam vzniknout rehabilitační klinika o 180 až 200 lůžkách. "Měla by být zaměřena na předoperační a pooperační rehabilitaci u totálních endoprotéz, pro pacienty po těžkých autonehodách a zároveň na akutní rehabilitaci po mozkových příhodách," uvedl starosta. Místo by částečně mohlo získat i původní účel veřejných lázní. Balneoprovoz, který v budově zůstane zachován, by totiž v ideálním případě mohl v odpoledních hodinách sloužit i soukromým zájemcům z řad veřejnosti.

Třetí z investic má být výstavba hotelu Atlantis rovněž v Máchově ulici, nabídl by dalších 300 lůžek. Už je vydáno stavební povolení. Každá z plánovaných investic je v řádu stovek milionů korun a pokud by se vše podařilo realizovat, znamenalo by to rozvoj lázeňského centra prakticky po 100 letech. Spolu s případným zapsáním města na seznam UNESCO by to pro Františkovy Lázně mohlo znamenat výrazný růst lázeňství i turismu.

Ambiciózní plány má ale i samotné město Františkovy Lázně. V souvislosti s plánovanými investicemi chce nechat upravit komunikace v lázeňském centru tak, aby bylo povrchem a celkovým vzhledem od zbytku města jednoznačně odděleno. Změnit by se měla i celková dopravní situace na Národní třídě a v Máchově ulici.
0 komentářů
přidat komentář

Související články