Část strakonického náměstí čeká modernizace

Zdroj
Jan Běhavý
Vložil
ČTK
02.02.2007 20:50
Strakonice

Strakonice - Radnice ve Strakonicích chystá zásadní rekonstrukci části Velkého náměstí, která by měla vyřešit i prostor před budovou městského úřadu. Vybrala proto jeden z pěti návrhů od architektů a zadala zpracování studie. Zmizet by měla především dlouhá rampa před radnicí, která slouží jako parkoviště. Na kolik vyjde rekonstrukce náměstí, jíž bude předcházet oprava všech inženýrských sítí, a kdy se s obnovou začne, zatím radnice neví. Novináře o tom dnes informoval starosta Pavel Vondrys.

    Současná podoba náměstí je někdy z období začátku 50. let minulého století. Některým lidem se ale nelíbí nevzhledná nájezdová plocha pro stání automobilů, která dlouhou ulici rozděluje na dvě menší. Peníze na nákladnou rekonstrukci ale radnice nemá, proto plánuje, že bude usilovat o dotace. Rekonstrukce podle odhadů vyjde nejméně na desítky milionů korun.
    "Vše závisí nejen na penězích, ale třeba i na tom, kdy začne stavba nové školy na Povážské, kam by se měli žáci ze školy sousedící s  radnicí přestěhovat. Budovu pak chceme připojit k radnici. Přejdou do ní úředníci, kteří sídlí v objektu bývalého okresního úřadu," uvedl starosta.
    Studii od havířovské architektonické kanceláře by měla mít radnice na stole do konce srpna, přijde na 475.000 korun. Okamžitě poté chce město začít s  přípravou projektu, aby zhruba do poloviny roku 2008 mohlo získat stavební povolení.
    Místo nynější rampy by měly vzniknout prostory s posezením, zelení a vodními fontánkami. Studie by měla řešit i to, zda náměstí od budovy spořitelny k Bavorově ulici zůstane průjezdné či z něj vznikne pěší zóna. Určí také místa pro parkování. "Chceme z toho udělat oblast, kde budou lidé žít, a nikoliv jen lokalitu, jíž pouze proběhnou," řekla architektka města Marta Slámová.
    Návrhy úprav centra představí strakonická radnice i veřejnosti. Názory laické i odborné veřejnosti poté město využije při dalším rozhodování.
0 komentářů
přidat komentář

Související články