Bývalé vojenské objekty v Kladně využijí především školy

Zdroj
ČTK
Vložil
Jan Kratochvíl
08.09.2005 21:35
KLADNO - Kladenský magistrát chce využít vojenské objekty získané bezplatným převodem od ministerstva obrany pro účely školství a sociálních služeb. Hlavní budova bývalé okresní vojenské správy by se měla změnit v koleje pro studenty tří vysokých škol působících v Kladně. O využití dalších budov jedná magistrát s církevní školou, která z kapacitních důvodů musela letos snižovat počet žáků na druhém stupni.
"Také nabídneme volné prostory různým dobrovolnickým a neziskovým organizacím a další plochy bychom rádi využili jako parkovací místa," řekl dnes ČTK kladenský primátor Dan Jiránek.
Bezplatný převod zhruba 40 budov a pozemků z majetku armády na města schválila ve středu vláda. Ministerstvo obrany nemovitosti radnicím nabídlo poté, co o objekty předtím neprojevily zájem žádné další státní úřady. Obce majetek podle ministerstva dostanou s veškerým příslušenstvím včetně komunikací, parkovišť a inženýrských sítí.
Ministerstvo předpokládá, že letos vyřadí nemovitý majetek asi za 4,8 miliardy korun. O rok později chce armáda vyřadit majetek za 400 milionů korun a v roce 2007 za 2,7 miliardy korun.
Některá města získala do svého vlastnictví majetek armády již před časem. Například v Rakovníku objekt bývalých kasáren Na Hané využívají jako ubytovnu pro neplatiče. V Berouně v areálu bývalých kasáren provozuje Červený kříž azylový dům a v budoucnu zde plánují výstavbu Komunitního centra sociálních služeb. V části areálu by také italská investiční skupina měla v příštím roce začít stavět nové byty.
Jiná situace je v Unhošti na Kladensku, kde bývalé vojenské opravárenské závody Traktorka město také získalo bezúplatným převodem od ministerstva obrany. Objekt ale zůstává bez využití, protože město stále se zájemcem dolaďuje podmínky jeho prodeje do rukou soukromého vlastníka. Pražská firma MS REAL zde hodlá zahájit výstavbu několika desítek takzvaných startovacích bytů.
0 komentářů
přidat komentář

Související články