Bývalá vojenská plovárna v Pardubicích by mohla sloužit rekreaci a stravování

Vložil
ČTK
02.11.2021 17:20
Pardubice

Pardubice – Pardubice odmítly žádost, aby prodaly sešlý objekt bývalé vojenské plovár- ny u Chrudimky v ulici K Vinici. Soukromý zájemce ji chtěl přebudovat na centrum pro rekreaci a stravování, řekl ČTK primátor Martin Charvát. Město si chce budovu pone- chat, aby mělo kontrolu nad jejím využitím.


"Mám pověření se zájemcem jednat, zda by si to nevzal pro svůj záměr do dlouhodobého pronájmu. Celé území by mělo být zachováno jako rekreační oblast pro obyvatele v oblasti Vinice i pro nové sídliště, které vyroste podél ulice S.K. Neumanna," uvedl Charvát. Případný prodej v dražbě město nepovažuje za vhodný, protože by nešlo spolehlivě garantovat budoucí využití.

Vojenskou plovárnu si v roce 1925 nechali na Chrudimce postavit důstojníci železničního pluku a podle pamětníků byla v meziválečném období v Pardubicích nejvyhlášenější. Plovárna přestala fungovat po německé okupaci.

Pardubice se už před téměř deseti lety rozhodly upravit oba břehy řeky Chrudimky od soutoku s Labem po park Vinice. Oblastí lidé jezdí na kole, chodí na procházky nebo venčí psy. V projektu nazvaném Náhrdelník Chrudimky již byla obnovena část starých cest kolem řeky a vzniklo veřejné griloviště.
0 komentářů
přidat komentář