Brno zrekonstruuje Zábrdovickou ulici i s mostem za 194 milionů

Vložil
ČTK
13.06.2018 09:20
Brno

Zábrdovice

foto: Kirk, Wikimedia Commons

Brno - Brno za 194 milionů zrekonstruuje Zábrdovickou ulici. Práce by měly začít v létě a potrvají 15 měsíců. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO). Stavba přinese po dobu 11 měsíců dopravní omezení, práce začnou na podzim po zprůjezdnění nedaleké Valchařské ulice. Opravy se dotknou povrchu i sítí, mostu přes řeku Svitavu a součástí bude i vybudování lávky pro pěší.

Brněnští radní dnes schválili výběr zhotovitele. Práce provede Společnost Zábrdovická, ve které jsou Firesta-Fišer, rekonstrukce, stavby, Dopravní stavby Brno a Eurovia CS. Rekonstrukce kromě povrchů čeká kanalizaci, vodovod, most přes řeku a trolejové vedení.

Vyměněn bude parovod za horkovod, tramvajová trať bude odhlučněna a vybudovány bezbariérové zastávky u Vojenské nemocnice. Součástí je i obnova veřejných ploch s ohledem na začlenění chodců a cyklistů. "V harmonogramu velkých dopravních staveb se blíží stavba velkého městského okruhu na Tomkově náměstí, pro kterou je nezbytně nutné připravit objízdné trasy. Proto jsme loni opravili křižovatku Karlovy a Provazníkovy, nyní pracujeme na Valchařské a po jejím dokončení zahájíme rekonstrukci Zábrdovické," uvedl Mrázek.

Podle něj je Zábrdovická jednou z nejdůležitějších tepen spojující centrum města se Starou osadou a částí Líšně. "Určitě bude tlak na to, aby byla stavba dokončena co možná nejdříve. Termín je velmi šibeniční," dodal Mrázek

Než začnou na Zábrdovické platit dopravní omezení, bude zhotovitel v létě pracovat na monitoringu a sanačních opatřeních, což je nutné s ohledem na hluboké uložení kanalizace. Přestupní uzel ve Staré osadě se po dobu prací přesune do Juliánova. V náhradní dopravě jsou zahrnuté i vlaky. Dopravní omezení město zveřejní před zahájením stavby na webu.
0 komentářů
přidat komentář