Brno zahajuje práce na rekonstrukci Dominikánského náměstí

Vložil
ČTK
08.03.2018 16:50
Brno


Brno - V Brně dnes začínají přípravné práce na rekonstrukci Dominikánského náměstí. Uvedla to Zuzana Šrámková z tiskového střediska brněnského magistrátu. Skoro za 60 milionů bez DPH z náměstí zmizí parkoviště pro desítky aut a stane se z něj veřejný prostor. Podle Šrámkové se nynější práce zatím dotknou pouze rampy u kostela sv. Michala, nikoli dopravy nebo parkovacích míst na ploše náměstí.


Další etapa prací bude záviset na počasí, město bude o termínech informovat. Práce by měly trvat méně než 300 dní. Budou na ně dohlížet archeologové. "Pokud si okolnosti nevyžádají archeologický průzkum, může být rekonstrukce náměstí ukončena ještě letos," uvedla Šrámková.

Z náměstí zmizí parkoviště a promění se ve společenský prostor. "Jsem velice rád, že se poslední z hlavních náměstí v historickém centru Brna dočká rekonstrukce a dostane podobu důstojného veřejného prostoru," řekl starosta městské části Brno-střed Martin Landa (za Žít Brno).

Podle náměstka primátora Richarda Mrázka (ANO) plán rekonstrukce zohledňuje i rekonstrukci paláce Jalta, který za více než 100 milionů odkoupil soukromý investor. Zchátralou budovu chce předělat na prostor pro obchodní pasáž, kanceláře nebo byty.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Rekonstrukce
Vrbonda
07.04.18 02:03
zobrazit všechny komentáře

Související články