Brno za 120 milionů vybuduje ve Starém Lískovci školku pro 170 dětí


Brno – Brno postaví v lokalitě Západní brána ve Starém Lískovci novou školku se sedmi třídami pro 170 dětí. Náklady jsou zhruba 120 milionů, řekl ČTK primátorčin náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj zhruba polovinu nákladů pokryje soukromý investor, který v místě postaví byty. Počet obyvatel se tak zvýší až o 4000, převážně to mají být mladé rodiny.


Školka bude při ulici U Penzionu. "Společnost Ing. Michal Palaščak nejprve vytvoří studii potřebnou pro vydání dalších rozhodnutí, povolení či souhlasů a stanovisek. Poté zpracuje průzkumy a posudky nutné pro přípravu dokumentace pro územní a stavební řízení a také zajistí projektovou dokumentaci a autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město 2,68 milionu korun," uvedl Hladík.

Celková minimální plocha uvažovaná pro areál mateřské školy je 4500 m². Budova bude mít zelenou střechu. Zázemí tam najde vedení školy, personál a bude tam i kuchyně a jídelna. "Na objekt bude navazovat oplocená zahrada o ploše 1700 m². Počítá se i s parkovištěm pro 45 aut. Příprava bude trvat dva roky. Se samotnou výstavbou by se mohlo začít v polovině roku 2023," doplnil radní pro školství Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32.000 žáků.
0 komentářů
přidat komentář