Brno vybuduje na hřbitově v Žebětíně 324 kolumbárií a toalety

Vložil
ČTK
22.02.2021 08:35
Brno

Žebětín

Brno – Brno vybuduje toalety a 324 kolum- bárií na hřbitově městské části Žebětín. Práce by měly stát 11,8 milionu korun, uvedl v tiskové zprávě náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj by práce mohly začít příští rok.


Kromě toalet a kolumbárií vznikne i posezení. "Rádi bychom rozšířili možnosti pohřbívání na žebětínském hřbitově. Zároveň chceme zvýšit komfort pro návštěvníky. Proto jsme si nechali zpracovat investiční záměr na vybudování kolumbárií a nových toalet," uvedl Hladík.

Samotná investice bude rozdělená na dvě části. První bude stavba nových toalet, z nichž budou jedny bezbariérové. "K tomu zde stavbaři postaví i dřevěný přístřešek s posezením. Druhou částí je stavba kolumbárií, která budou typově stejná jako na ústředním hřbitově. Jejich celková délka bude přibližně 65 metrů s počtem asi 324 míst," řekl Hladík.

Součástí budovy s toaletami bude také úklidová místnost, skladovací prostory a šatna pro zaměstnance hřbitova. U kolumbárií projekt počítá s jejich možným budoucím rozšířením. Práce zahrnují i opravu chodníků a cest a zahradnické práce. "Celkově by měly veškeré práce stát 11,8 milionu korun. Počítáme s tím, že v letošním roce bude vypracována projektová dokumentace, se stavbou by se mohlo začít příští rok," dodal Hladík. Péče o hřbitov je svěřena Správě hřbitovů města Brna, která bude provozovat i WC. Na jejich údržbě a úklidu by se měla podílet městská část Žebětín.
0 komentářů
přidat komentář