Brno plánuje za půl miliardy stavbu pavilonu Úrazové nemocnice

Vložil
ČTK
20.03.2018 14:55
Brno

Brno - Brno chce odhadem za půl miliardy korun postavit nový pavilon Úrazové nemocnice. Vznikne v místě současného parkoviště proti nemocničnímu areálu. Budou v něm operační sály, centrální sterilizace, heliport a parkoviště se 160 místy. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Podle něj musí současné operační sály pracovat v omezeném režimu. Pokud bude vše bez problémů, začít stavět by se mohlo v roce 2020. Kromě Úrazové nemocnice Brno spravuje i Nemocnici Milosrdných bratří.


Hladík uvedl, že se zvyšuje počet operací a stále více lidí chce podstoupit zákroky chirurgické, ortopedické, ale i urologické a gynekologické v některé z brněnských nemocnic. "V Úrazové nemocnici provádíme více než 7000 operací ročně. Současné sály nám přitom jedou v takovém omezenějším režimu na hygienickou výjimku. Z dlouhodobého pohledu to není možné ani únosné," řekl Hladík.

Podle něj vzniknou v nové budově operační sály pro anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) a jednotku intenzivní péče (JIP). "Díky tomu se uvolní prostory v objektech na Ponávce, kde se nacházejí stávající operační sály. Po jejich rekonstrukci se tam přesunou zdravotníci z budovy na ulici Koliště, kterou bude možné využít pro jiné účely," dodal Hladík. Rekonstrukce uvolněných prostor v areálu nemocnice bude stát skoro 40 milionů korun, než se do nich přesune zdravotnické zázemí.
0 komentářů
přidat komentář

Související články