Brněnskou halu Rondo čeká rozsáhlá rekonstrukce

Zdroj
Jiří Pošvář
Vložil
ČTK
19.03.2009 15:15
Brno


Brno - Rozsáhlou rekonstrukcí projde v průběhu jednoho roku brněnská víceúčelová hala Rondo. Náklady na přestavbu bez sousedního parkovacího domu se odhadují na téměř 400 milionů korun. V průběhu rekonstrukce zůstanou v  hale pouze hokejisté Komety a časový harmonogram bude navržen tak, aby při všech jejich zápasech byla zachována současná kapacita 7200 diváků. Dokončení celé akce je plánováno na červen 2010 kvůli mistrovství světa basketbalistek, které se má v hale Rondo uskutečnit v září příštího roku.
    "S výjimkou prvního týmu hokejistů Komety Brno se veškeré další činnosti a aktivity v průběhu rekonstrukce přesunou do jiných sportovišť. Týká se to hlavně mladých hokejistů, kteří se budou muset v průběhu příští sezony připravovat v jiných halách," uvedl na dnešní tiskové konferenci brněnský primátor Roman Onderka.
    Zdůraznil, že od svého uvedení do provozu neprošla hala kromě úprav chladicího zařízení dosud žádnou rekonstrukcí. Po současném finále první hokejové ligy bude poslední akcí před zahájením stavebních úprav utkání Fed Cupu, v kterém se koncem dubna střetnou české tenistky s týmem USA.
    I po rekonstrukci bude mít Rondo dosavadní kapacitu hlediště. Původní myšlenky zvednout konstrukci střechy nebo prohloubit ledovou plochu ze statických důvodů padly.
    "Takové změny by mohly vyvolat destrukci celé haly. Prohloubení by naopak zhoršilo divácký výhled. Musely by se přestavět tribuny. Levnější by v takovém případě bylo postavit novou halu," poznamenal architekt Ivan Ruller, který navrhoval i  projekt původní haly na začátku 70. let.
    Po rekonstrukci zůstane hala Rondo opět multifunkční arénou, v které najdou zázemí vedle hokejistů i jiné sportovní a kulturní akce. Součástí úprav bude také výměna dřevěných sedaček za plastové, vybudování samostatného vstupu pro fanoušky hostujících týmů, rozšíření a zkvalitnění zázemí pro hráče, vybudování nových VIP prostor, míst pro novináře a komentátory, výstavba nové ubytovny i klimatizace haly.
    "Město Brno by potřebovalo dvě takové haly. Oprava Ronda je prvním krokem k napravení situace. Dalším bude výstavba nové haly," dodal Onderka.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
povzdech
jiri
21.03.09 01:56
Zimák
Myšák
22.03.09 02:06
zobrazit všechny komentáře

Související články