Březiněves hledá projektanta nové základní školy

Vložil
ČTK
23.09.2019 14:50
Praha

Praha - Pražská městská část Březiněves chce postavit novou základní školu pro 540 dětí. Má hotovou architektonickou studii, v sou- časné době hledá zhotovitele projektové dokumentace. Cena zakázky je 19 milionů korun bez DPH, škola by měla být hotová do konce července 2021. Zájemci mohou podávat nabídky do 21. října, vyplývá z věstníku veřejných zakázek.


Škola vznikne v budoucí Školní ulici v sousedství fotbalových hřišť, u ulic K Březince a Nad Hřištěm. Budova má sloužit k výuce devíti ročníků, každého po dvou třídách. Dále je tu podle architektonické studie plánována družina se šesti odděleními pro 180 dětí a prostor pro školní klub, který má pojmout 30 dětí. Součástí areálu bude jídelna pro 150 strávníků, tělocvična, venkovní hřiště k výuce tělocviku a plocha pro pěstební činnosti.

Budova by měla být postavena s ohledem na ekologické trendy. Počítá se například s tím, že dešťová voda ze střech a zpevněných ploch areálu bude využívána ke splachování záchodů a pro zalévání zeleně.

V plánu je u školy vybudovat 61 parkovacích míst. Městská část chce také upravit okolí. V ulici K Březince bude podélné parkování se 16 místy, většina z nich má sloužit rezidentům. Dále tu vznikne cyklistická trasa.

V Březiněvsi je nyní pouze mateřská škola. Starší děti spádově patří do Ďáblické školy v sousední městské části.

Březiněves je na severním okraji Prahy, rozkládá se na území o rozloze zhruba 339 hektarů. Žije tu přibližně 1600 lidí.
0 komentářů
přidat komentář