Blansko koupí další pozemky nutné k plánovanému přemostění

Vložil
ČTK
11.03.2020 20:15
Blansko

Blansko - Blansko se po několika letech jednání dohodlo na odkupu parcel s majiteli pozemků, které jsou nutné pro plánovanou stavby přemostění na Staré Blansko. Jde o pozemky v areálu bývalých Uhelných skladů ve Svitavské ulici. Právě jejich výkup byl jednou z posledních překážek v zahájení příprav na stavbu, uvedla dnes v tiskové zprávě mluvčí radnice Pavla Komárková. Smlouvu o koupi pozemků v tomto týdnu schválilo zastupitelstvo. Město zaplatí za pozemky 12,5 milionu.


Do majetku města tak nyní přejdou parcely tvořící areál někdejších Uhelných skladů ve Svitavské ulici, celkem 3899 metrů čtverečních pozemků včetně několika staveb, které patřily Janu a Miloši Librovým.

"Šlo o nejdéle domlouvaný odkup pozemku související s přípravami na stavbu přemostění na Staré Blansko. Postupně se řešily nejrůznější možnosti, jak získat potřebné části areálu do vlastnictví, jednali jsme s Librovými postupně o možnosti zřízení věcných břemen, nájmu a podobně. Vedli jsme celou řadu jednání, nakonec se podařilo domluvit prodej celého areálu, tedy všech pozemků a všech staveb na nich," uvedl místostarosta Blanska Ivo Polák (ČSSD).

Cenu za parcely stanovil znalec na téměř 12,5 milionu korun. "Díky prodeji ale padla jedna z největších překážek stavby přemostění. Už to začínalo vypadat beznadějně. Kdybychom se nedomluvili, v úvahu připadalo už jen řešení s využitím institutu vyvlastnění," doplnil Polák.

Město tak podle mluvčí nyní bude mít smluvně ošetřenu drtivou většinu parcel nutných ke stavbě nového přemostění. Jsou buď zapsány v budoucích kupních smlouvách, směnných smlouvách nebo s nimi počítají smlouvy o spolupráci. Poslední jednání nyní Blansko vede s vedením obchodního řetězce Penny.

Nový most vedoucí nad železničním koridorem Brno - Česká Třebová spojí Staré Blansko se zbytkem města, a zajistí tak lepší dostupnost místním i záchranářům nebo hasičům. Stavba stopadesátimetrového mostu i bezbariérového podchodu by měla začít v roce 2022, na kdy je na železniční trati naplánovaná odstávka provozu. Přemostění i související projekty by dohromady měly přijít na 350 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články