Bílkova vila v Praze je uzavřena, opravuje se

Vložil
ČTK
16.10.2007 17:20
Praha

Praha - Bílkova vila v Mickiewiczově ulici v Praze se opravuje. Pro návštěvníky bude uzavřena zhruba dva roky. Po rekonstrukci v ní bude otevřeno studijní centrum Františka Bílka a jeho expozice. ČTK to sdělila Irena Tyslová z Galerie hlavního města Prahy.

    Nábytek, který mohli návštěvníci ve vile obdivovat, bude vystaven v oranžerii Trojského zámku. Ta byla nedávno otevřena po rekonstrukci škod, které způsobily povodně.
    Vila z roku 1911 se do současnosti dochovala v podstatě v původním stavu. Před lety jen byla obnovena měděná střešní krytina a doplněno zateplení. Rekonstrukcí prošlo podkroví, zmodernizována byla kotelna.
    Budova vyžaduje sanaci a opravy jednotlivých architektonických částí a prvků. Je také nutné opravit rozvody elektřiny, vzduchotechniku a klimatizaci. Rekonstrukce se dočká i zahrada.
    Vila s ateliérem byla postavena podle návrhu sochaře Františka Bílka (1872 až 1941), jednoho z nejvýraznějších představitelů expresivního pojetí secesního symbolismu. Budova patří Galerii hlavního města Prahy od roku 1963.
0 komentářů
přidat komentář

Související články