Benešov chystá rekonstrukci hotelu Pošta za stovky milionů korun

Vložil
ČTK
06.02.2023 07:30
Benešov

Benešov - Benešov chystá rozsáhlou rekonstrukci hotelu Pošta za stovky milionů korun. Letos chce připravovat projektovou dokumentaci. Kdy oprava začne, ale zatím není jasné. Vedení města má v plánu více investic a musí se v koalici dohodnout na projektech, které budou mít prioritu, řekl ČTK místostarosta Roman Tichovský (ODS).


"Projektů, které musíme řešit, je asi 12. Takže budou radním představeny a předpokládám, že se dohodneme na jejich pořadí," uvedl Tichovský. Kromě hotelu Pošta se chce město zaměřit i na hlavní budovu v bývalých Táborských kasárnách, z níž by do budoucna mohla být základní škola.

Hotel Pošta potřebuje nové instalace nebo technické zařízení budovy, zadní část má být zbourána a postavena znovu. Tichovský poukázal na to, že půjde o rozsáhlou investiční akci. Kompletní rekonstrukce si podle posledních odhadů vyžádá až půl miliardy korun.

"Je to poměrně dost peněz. I ta dokumentace bude složitá," upozornil místostarosta. Radnice chce v hotelu zachovat městské divadlo se zázemím a vybudovat prostory pro uměleckou školu. Podle Tichovského ale projekt zřejmě nepůjde rozdělit do etap.

Benešov má v letošním roce připraveno na investice 300 milionů korun. Počítá hlavně s rekonstrukcí Základní školy Na Karlově. Díky půdní vestavbě žáci získají nové učebny. Součástí akce budou i bezbariérové úpravy a instalace výtahu. Náklady jsou 37 milionů korun, většinu by měla pokrýt dotace.
0 komentářů
přidat komentář