Akvapark v Pasohlávkách se během dvou let rozšíří o 2,5 hektaru

Vložil
ČTK
05.01.2017 14:35
Pasohlávky - Jeden z největší českých akvaparků Aqualand Moravia v Pasohlávkách na Brněnsku se má během letoška a příštího roku rozšířit o 2,5 hektaru, tedy o polovinu současné plochy. Velkou část má zabrat podle přání návštěvníků vodní svět pro menší děti, protože ty na většinu atrakcí nemohou. První část rozšířeného areálu by se měla otevřít příští rok v létě, řekl ČTK ředitel akvaparku Petr Pavlacký.

Dále se počítá se vznikem relaxační části a také dlouhým tobogánem, v němž bude možné jezdit díky vodním proudům částečně i do kopce. "Půjde v něm jet na vícepočetných raftech. Inspirovali jsme se v předních světových vodních parcích," řekl Pavlacký.

Zatím má vedení akvaparku hotovou architektonickou studii a pracuje na projektové přípravě, aby bylo možné stavět už letos. Rozšíření areálu bude stát několik set milionů korun. "Vzhledem k vhodným klimatickým podmínkám je možné mít venkovní část areálu otevřenou až pět měsíců v roce," řekl Pavlacký. Venkovní areál se přitom rozšiřoval už v minulosti a loni byl také první rok otevřený hotel. V provozu je akvapark od léta 2013.

Loni si udržel návštěvnost roku 2015, tedy 700.000 lidí. Výrazně rostl podíl návštěvníků z Rakouska z 12 procent na 20. Stejně jich bylo ze Slovenska, zbylí návštěvníci jsou z Česka. "Jezdí k nám i lidé z Vídně. Snažíme se mít služby a nabídku atrakcí na takové úrovni, aby se vraceli pravidelně," dodal Pavlacký.
0 komentářů
přidat komentář

Související články