Vyhlášeni vítězové soutěžní přehlídky THINK ARCH 2012

Zdroj
Think Arch
Vložil
Tisková zpráva
26.02.2013 09:05
Na velkém večerů architektů v pražské Meet Factory byly ve čtvrtek 21. února 2013 předány ceny v soutěžní přehlídce THINK ARCH. Byly oceněny nejlepší studentské práce a práce architektů do 40 let. Tématem letošního ročníku byla udržitelnost a efektivnější využití materiálů a energie v architektuře.

Předmětem přehlídky THINK ARCH byly návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Na slavnostním večeru v pražské Meet Factory byly předány ceny vítězům obou kategorií. Celkem se v přehlídce sešlo rekordních 143 soutěžních návrhů.

Organizátoři hledali architektonicky kvalitní a invenční práce, které jsou svou koncepcí přínosné pro životní prostředí a kvalitu vystavěného prostředí. Protože cílem přehlídky je propagace „mladé“ a progresivní architektury, byla druhá kategorie určena architektům do 40 let.


O soutěžní přehlídce THINK ARCH 2012

THINK ARCH vyhlašuje občanské sdružení Centrum české architektury ve dvou kategoriích jako každoroční přehlídku studentských prací a prací architektů do 40 let. Předmětem přehlídky jsou návrhy a realizace staveb, které vykazují prvky udržitelnosti, efektivnějšího využití materiálů a energie a zároveň kladou důraz na zvýšení kvality prostředí. Soutěžní přehlídka byla vyhlášena v souladu se soutěžním řádem a pod záštitou České komory architektů.  

Vítězové – kategorie Architekti do 40 let

1. místo: Ing.arch. Vladimír Balda a Ing.arch. Jiří Janďourek za realizaci:
Rekonstrukce náměstí ve Frýdlantu
/ cena ve výši 35 000 Kč

2. místo: Ing.arch. Albert Pražák, studio Labor 13 za realizaci:
Konceptuální objekt, Matrelík, Verneřice / cena ve výši 25 000 Kč

3. místo: studio Raketoplán / Mjölk architekti, autorský tým
Ing.arch. Pavel Nalezený, Ing.arch. Jan Mach, Ing.arch. Jan Vondrák za realizaci:
Dům v Levíně / cena ve výši 15 000 Kč

Vítězové – kategorie Studenti
1. místo: Stanislav Pech: Visuté zahrady Šporkovy v Kuksu
/ cena ve výši 35 000 Kč
2. místo: Viktória Mravčáková s projektem: Střešní nadstavba na objektu kavárny v hamburské čtvrti
3. místo: Jan Tůma s kinematicko-architektonickým projektem: 2:real / cena ve výši 15 000 Kč

Zvláštní cena Autodesk Award
V prvním ročníku soutěžní přehlídky THINK ARCH byla udělena zvláštní cena Autodesk Award za využití 3D nástrojů CAD v architektuře. Generální partner soutěže Autodesk podpořil jednoho architekta částkou 50 000 Kč. Cenu Autodesk Award získal soutěžní návrh Miroslava Stacha a Jany Pavelcové: Life technologies house.

Všechny soutěžní návrhy i vítězné práce jsou ke shlédnutí na webu www.thinkarch.cz.
0 komentářů
přidat komentář