V Kodani se připravuje mezinárodní soutěž

Vložil
Martin Rosa
30.09.2006 09:40
Na konci roku 2008 opustí pivovar Carlsberg svůj rozsáhlý areál v centru Kodaně. Jedná se o území s obrovskou historickou hodnotou, proto společnost Carlsberg A/S připravuje velkou mezinárodní architektonickou soutěž o návrh regenerace tohoto území. Cílem je vytvořit na území bývalého pivovaru novou fungující městskou část, kde by se prolínalo staré a nové.

Soutěž bude vyhlášena 1. listopadu a bude probíhat do 28. února 2007. Vyhlašovatel již nyní pozval do soutěže kanceláře BaumanLyons, Behnish Architekten, kanadskou Hotson Bakker Boniface Haden Architects and Urbanists, Enric Miralles Bendetta Tagliabue a holandskou kancelář WEST 8. Nicméně soutěž bude otevřena všem zájemcům včetně studentů.
Na odměny je připraveno 400.000 €. Vítěz si z této částky odnese 120.000€, zbytek bude rozdělen dle uvážení poroty. V druhé polovině roku 2007 bude autor nejlepšího návrhu požádán o vypracování finálního návrhu.

Vím, že je pro českého čtenáře asi dost neuvěřitelné, že by společnost, opouštějící své výrobní prostory, vypsala podobnou soutěž, ale je to pravda - viz zde a zde.
0 komentářů
přidat komentář

Související články