Soutěž na budovu Fakulty architektury v Melbourne zná vítěze

Zdroj
The University of Melbourne
Vložil
Tisková zpráva
02.09.2009 23:30
John Wardle Architects a Office dA zvítězili v architektonické soutěži na návrh nové budovy Fakulty architektury, stavitelství a plánování, která je součástí univerzity v Melbourne.
      Budova v sobě bude obsahovat prostory určené pro výzkum, výuku, přednášky, knihovnu, výstavy a odborné dílny. Je přímo určena pro studenty a pedagogy nově vzniklého bakalářského studijního programu zaměřeného na tvorbu a ochranu životního prostředí.
      Porotu nejvíce zaujal společný návrh týmu složeného z John Wardle Architects z Melbourne a Office dA z Bostonu. Děkan fakulty, prof. Tom Kvan, uvedl: "Vítězný návrh v sobě odráží velkou míru pochopení procesu vzdělávání, vztahu k životnímu prostředí a sociálním otázkám. Bude inspirací pro studenty i pedagogy. Bude přínosem v rámci prostředí kampusu univerzity."
      V porotě soutěže pořádané australskou komorou architektů zasedli profesor Peter Elliott (RMIT University), francouzská architektka Odile Decq, profesor Glyn Davis (prorektor Univerzity v Melbourne) a profesor Tom Kvan (děkan fakulty). Soutěž byla obeslána 133 návrhy z 15 zemí.
      Šest návrhů, které postoupily do posledního kola, musely odpovědět na čtyři zásadní témata zadání: Stavba jako pedagogika, Akademické prostředí, Kreativní studio a Živá budova. Při hodnocení soutěžních návrhů se porota zaměřila také na schopnost architektů spolupracovat s univerzitou jako zadavatelem stavby. Do užšího výběru postoupily návrhy od Diller Scofidio + Renfro, Sauerbruch Hutton a NH Architecture, KoningEizenberg s Williamem J Mitchellem a Gehry Technologies, Denton Corker Marshall Pty Ltd, McBride Charles Ryan a John Wardle Architects & Office dA.
0 komentářů
přidat komentář