Přerov chce změnit podobu náměstí Svobody nedaleko centra města

Zdroj
Alena Petrželová
Vložil
ČTK
17.04.2006 19:30
Přerov

Přerov - Zanedbané náměstí Svobody nedaleko centra Přerova by se v budoucnu mohlo dočkat úpravy. Přerovští radní se rozhodli, že se kvůli rekonstrukci této plochy přihlásí do architektonické soutěže o Cenu Petra Parléře. Pokud by město uspělo, mohlo by získat na jeho opravu zdarma projektovou dokumentaci.

"Náměstí bychom chtěli zrekonstruovat v historickém duchu a mít tady klidovou, oddechovou zónu. V minulosti bývalo chloubou Přerova, což už tak zhruba 40 let není. Chtěli bychom s tím něco dělat," řekl ČTK mluvčí radnice Bohuslav Přidal.
Podotkl, že náměstí Svobody nemá dosud jako jediné z veřejných prostranství ve městě vypracovanou podrobnější projektovou dokumentaci na rekonstrukci. "Jde o lokalitu značně zanedbanou i z hlediska ochrany městské zeleně. Bylo to vždy zelené náměstí a mělo by to tak i zůstat," doplnil mluvčí radnice.
Radnice se o Cenu Petra Parléře uchází již podruhé. Loni byla neúspěšná. Architektonickou soutěž, která se koná po čtvrté, vyhlašuje se souhlasem České komory architektů Společnost Petra Parléře. Cílem soutěže je přispívat k humanizaci městského prostředí a odstraňovat necitlivá technická řešení. Při minulém ročníku se do soutěže přihlásilo 39 měst.
0 komentářů
přidat komentář

Související články