OLOVĚNÝ DUŠAN 2015: ateliér Jan Jaroš - Daniel Gonzalez

Průmyslový design / VÍTĚZ kategorie ateliéry

Zdroj
Spolek posluchačů architektury na FA ČVUT
Vložil
Tisková zpráva
21.03.2015 01:05

Vařiče

seznam studentů: Jana Bubáková, Tereza Drobná, Magda Fousová, Pavlína Fričová, Lucie Hájková, Miroslav Helfer, Barbora Hortová, Markéta Junková, Klára Kohoutková, Michael Kohout, Julie Najbrtová, Hami Nguyen, Renata Pokorníková, Šimon Pouba, Žaneta Příhodová, Markéta Rádková, Helena Sládková, Mila Smurygina, Lenka Tomanová, Jana Vychytilová, Sabina Žáková

Ateliér Jaroš/Gonzalez je novým ateliérem produktového designu. Záměrem ateliéru je navazování užší spolupráce s tuzemským průmyslem, vyhledávání a zpracovávání autentických technologií, typických pro středoevropský region.
Hledat a vytvářet na základě konkrétních technologií a výrobních tradic nové cesty pro spolupráci výrobce a designéra.


Hodnocení poroty

— Ateliéry se poměrně dost lišily jak zadáním, tak výsledky. Nejucelenějším dojmem na mě působil ateliér Jana Jaroše. Bylo zde zcela jasné zadání a kvalitní výstupy, které se daly porovnávat mezi sebou. Jednalo se o čistě průmyslový design.
Anna Marešová

— Tento ateliér mě oslovil ze všeho nejvíce. Zejména tím, že zde bylo nejen velmi dobré zadání, ale i samotné výsledky prací. Zadání z praxe na téma vařič bylo řešeno velmi zajímavě. Je zde vidět dobrý postup i uvažování. Práce byly vesměs velmi dobré. Provedení modelů bylo až na výjimky také zvládnuto dobře. Je vidět, že se nad tímto tématem přemýšlelo. Dle mého mínění zde proběhla dobrá komunikace mezi zákazníkem, studenty a vedoucím ateliéru.
Jan Dědek

— Je znát, že Jan Jaroš navazuje na přístup pana Appla. V tomto atelieru vyniklo velmi dobré řemeslné zpracování, kvalitní modely a návaznost na reálnou výrobu. Úroveň byla poměrně vyrovnaná a některá díla dopadala velmi dobře.
U mnohých je ale cítit soustředění pouze na formu – tvarování za každou cenu. Chybí mi tam přemýšlení o používání toho produktu, definování pro koho to vlastně dělám a proč? Šlo by to rozvést do širšího kontextu. Ano, téměř všechny práce by se mohly zítra začít vyrábět, ale jen u mála zůstal patrný původní koncept, pokud vůbec nějaký byl. U některých studentů soustředění se na kriterium vyrobitelnosti přebilo jakoukoliv invenci.

Martin Imrich
0 komentářů
přidat komentář