Mladí architekti bojují v soutěži Young Architect Award

Vložil
Tisková zpráva
28.04.2015 10:15
Již 7. ročník soutěže mladých talentů Young Architect Award dává šanci studentům a začínajícím architektům do 33 let ukázat své nadání a vyvolat diskusi nad otázkou udržitelného rozvoje prostředí. Právě tam směřuje téma letošního zadání „Nový život pro stará místa“. Patronaci nad soutěží přijal Ladislav Lábus, děkan FA ČVUT v Praze. Studenti mohou své práce odevzdat až do 2. července 2015. Výsledky soutěže pak budou slavnostně vyhlášeny na 26. mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Téma letošního ročníku nabízí soutěžícím spoustu možností, jak svůj projekt uchopit. „Nový život pro stará místa“ zahrnuje místa opuštěná, zanedbaná, nevyužitá, ale i zapomenutá. Způsobů, jak s takovým prostředím pracovat, se nabízí spousta. Záleží jen na soutěžících, jak se zadáním naloží. Výsledné práce tak nabídnou různé pohledy na nové využití starých míst a objektů v kontextu krajiny, venkovských sídel a měst.
 
Soutěžní přehlídka prací mladých architektů a studentů architektonických škol pomáhá nejen mladým architektům a školám, ale i veřejnosti. Veřejně prospěšné zadání nabízí porovnání, zviditelnění a případně ocenění zájmu o živé, každodenně žité a možná právě proto již nevnímané a zastřené problémy architektury a prostředí, ve kterém žijeme,“ říká Ladislav Lábus, patron soutěže.

Odborná porota bude pracovat pod vedením předsedy poroty Michala Šourka z ateliéru MS architekti ve složení: Jaroslav Wertig, A69 - architekti, Adam Gebrian, propagátor a kritik architektury, Marie Petrová, členka Výboru pro municipality Rady vlády pro udržitelný rozvoj, MŽP a Josef Pechar, Nadace „Nadání J., M. a Z. Hlávkových“.

Generální partner: Beton Brož

„Ve společnosti BETON BROŽ tvoříme jedinečné betonové produkty, které vkládají  do rukou tvůrců veřejných prostor takové možnosti, které si zatím neuměli ani představit. Jsme velmi rádi, že i díky našemu generálnímu partnerství soutěže Young Architect Award vzniká příležitost pro mladé architekty uplatnit jejich stále nové, odvážné a čerstvé tvůrčí schopnosti,“ říká Libor Brož, majitel a ředitel BETON BROŽ.

Hlavní partner: CPI Property Group
Partneři: Nadace "Nadání J., M. a Z. Hlávkových", Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR, FOR ARCH
Záštita: ČKA, ČKAIT, SMO ČR, MŠMT, MK, MŽP, MMR, statutární města: Brno, Ostrava, Liberec
Partnerské školy: ČVUT v Praze, FUA TU v Liberci, FA VUT v Brně, FAST VŠB-TU Ostrava, ZF Mendelova univerzita v Brně, VŠUP v Praze, ARCHIP, FA STU v Bratislave
Hlavní mediální partneři: Moderní obec, archiweb.cz
Mediální partneři: ARCHITEKT – vydavatelství KABINET, ERA21, ASB, Střechy-Fasády-Izolace, Stavitel, EARCH., PROPAMÁTKY

Projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy a statutárního města Ostravy.

Více informací najdete na www.yaa.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články