Vzdušné zámky se mohou stát realitou

Vzhled betonové podlahy vytvořily SPC krytiny z kolekce KPP Stone

Publisher
Tisková zpráva
05.11.2020 12:00
Kratochvíl parket profi, s.r.o.


Myšlenka, která před patnácti lety při stavbě firemního zázemí vypadala jako vzdušné zámky, se loni stala skutečností. Stavební společnost ZEMAKO se natolik rozrostla, že potřebovala nové prostory, zejména pro firemní setkávání. A tak na střeše přízemní budovy v Moravanech u Brna vyrostla "vzdušná" nástavba. Ač zvenčí nová část objektu vzhledově splynula s tou původní, interiéry ctí aktuální design a oblíbené materiály majitele společnosti: beton, dřevo, kámen a sklo.


"Před patnácti lety, když jsme stavěli, byla to jen taková úvaha, že budova unese případnou nástavbu, tenkrát to však bylo spíše z kategorie vzdušných zámků. Ale jak jsme se rozvíjeli, vznikla potřeba mít prostor, kam se vejde více než šedesát lidí – abychom se při poradách, školeních, ale třeba i v rámci oslav nescházeli na dvoře. Proto jsme na střeše vybudovali větší společenskou místnost a další zázemí," vysvětluje Roman Nejedlý, jednatel společnosti ZEMAKO, která se specializuje na inženýrské a dopravní stavby. Projekt si pochopitelně navrhli sami ve spolupráci se statikem. Exteriér budovy působí i po dostavbě konzistentně, neznalý by zvenčí nepoznal, že se něco přistavovalo.

Interiér patří dřevu, betonu, kameni a sklu

V interiéru už samozřejmě design koresponduje s aktuálními trendy. "Mám rád technické věci a zároveň jsem chtěl, aby interiér byl příjemný, teplý. Oblíbil jsem si dřevo, beton, kámen a sklo a všechny tyto materiály se v interiéru uplatnily," pokračuje Roman Nejedlý. Sklo vytvořilo například zábradlí schodiště, ale i průhledné předěly prostoru, dřevo se vedle nábytku uplatnilo na stěnách i jako trámy podpírající stropy, kamennými pásky byla obložena schodišťová stěna přecházející v dělicí příčku a samozřejmě nejvíce plochy patří betonu na podlaze.


Vzhled betonové podlahy vytvořily SPC krytiny z kolekce KPP Stone

Industriální vzhled betonu na sebe vzaly minerální SPC krytiny (Stone Polymer Composit), konkrétně dekor Concrete Grey z kolekce KPP Stone, které pokryly téměř čtyři sta metrů plochy v nových společenských prostorách. SPC krytiny neboli rigidy jsou novou ekologickou generací podlah, jejichž základní složkou je kamenivo (minerály). Rigidy neobsahují PVC, ftaláty ani změkčovadla. Mezi první minerální podlahy u nás patřily krytiny SPC Arbiton, které před dvěma lety začala dovážet společnost Kratochvíl parket profi v rámci svého programu zdravých podlah KPP Ecology, nyní je KPP vyrábí i pod svou značkou.

SPC krytiny jsou novou ekologickou generací podlah

SPC krytiny jsou ekologickými podlahami v mnoha směrech: použité přírodní minerály jsou v souladu s trendem snižování emisí u podlahových krytin, protože mají nulové emise. Velmi nízký tepelný odpor znamená zase efektivnější využití podlahového vytápění, čímž klesá spotřeba energií. A na konci svého životního cyklu jsou plně recyklovatelné. Minerální SPC krytiny navíc zaručují maximální odolnost a vyšší rozměrovou a tvarovou stabilitu. Oproti vinylovým podlahám jsou tvrdší, pevnější a méně náročné na kvalitu podkladu, přitom jsou příjemné na dotek. "Je to novinka, kterou jsme si nechali doporučit od našich sousedů, a jsme spokojeni," říká Roman Nejedlý, jehož firma v Moravanech u Brna se společností Kratochvíl parket profi sousedí, a dodává: "Jsme dlouholetí obchodní partneři, rád spolupracuji s osvědčenými firmami."


www.kpp.cz
www.zemako.cz
0 comments
add comment

Related articles