Vstupte do království světla

Publisher
Tisková zpráva
05.09.2022 12:35
Rockfon

Tato budova má mimořádné kvality, pokud jde o architekturu, výběr materiálů a technická řešení. Nádherná prosklená střecha poskytuje skvělou akustiku, inovativní design a umocňuje pozitivní vliv slunečního světla. Tisíce absorbérů se vznášejí pod skleněnou střechou jako sluneční clony se stejným účinkem jako listy korun stromů v prosvětleném lese.

Unikátní rozptyl světla přes skleněnou střechu

Lysgården je díky svému neobvyklému designu jednou z nejmodernějších a nejinovativnějších kancelářských budov na světě. Je součástí čtvrti Sluppen v norském Trondheimu, zvané Nový Trondheim. Tato čtvrť propojuje technologie a průmysl a zaměřuje se na budovy budoucnosti. Je zde nainstalováno přibližně 6000 absorbérů Rockfon, které jsou zavěšeny ve vzdušných a světlých místnostech budovy. Jejich pečlivé zavěšení vytváří ostrý vzor s jedinečnou atmosférou. Absorbéry zacloňují skleněnou střechu a rozdělují světlo na malé proužky slunce a stínu, čímž vytvářejí stejný efekt jako listy v korunách stromů v lese.

Základním prvkem této poutavé budovy je světlo v kombinaci se sklem. Konstrukce budovy čítá šest podlaží a každé kancelářské patro má možnost přizpůsobit svůj interiér různým řešením tak, aby se do něj vešlo 80 až 180 pracovních míst.

Znáte dva způsoby, jak zvýšit množství přirozeného světla vstupujícího do budovy? Přihlaste se na online školení pro architekty zdarma, kde se vše dozvíte spolu s dalšími tipy pro moderní kancelářský design. Školení má podobu 6 newsletterů zaslaných na vaši emailovou adresu, které si přečtete v čase, který vám vyhovuje.

Tisíce absorbérů pro „wow efekt“

Budova je výsledkem spolupráce společností Kjeldsberg AS a Veidekke Eiendom a nájemci jsou společnosti Veidekke, Sweco, DNV GL a Kinly. Lysgården má mimořádné kvality, pokud jde o architekturu, výběr materiálů a technická řešení od společnosti Siemens. Hlavní myšlenkou projektu bylo využití moderních technologií k úspoře energie. Cílem pro Lysgården bylo stát se jednou z nejmodernějších kancelářských budov na světě se všemi technologiemi dostupnými v rámci služeb aplikace společnosti Siemens. Pomocí aplikace lze ovládat vstup, světlo a teplotu a také rezervovat zasedací místnosti. Také velkolepá jídelna vytváří „wow efekt“. Ale nejdůležitější je, že se v této budově lidé cítí dobře.

Pro architekta Kjella Bertelsena ze studia HUS Arkitekter bylo důležité vytvořit dobré pracovní prostory se spoustou denního světla. Na stěnách i stropech je také hodně odhaleného betonu, jenž kromě pěkného vizuálního výrazu zajišťuje stabilnější teplotu a lepší vnitřní klima. Výsledkem je efektivní a stylová budova, která vyniká jako orientační bod.

Udržitelná volba pro budoucnost

Systém mnoha zavěšených zvuk tlumicích absorbérů je postaven na přesném zavěšení. Vytváří čistý vzor s jedinečnou světelnou náladou. Ambicí bylo najít nové způsoby, jak vytvořit příjemné a pohodlné prostory. Tisíce absorbérů Rockfon se tak vznášejí pod skleněnou střechou jako sluneční clony se stejným účinkem jako listy korun stromů v prosvětleném lese.

Budova se může pochlubit jak ekologickým certifikátem pasivního domu, tak certifikátem BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology) Excellent. Certifikace byla udělena, jelikož Lysgården využívá zcela nové technologie, aby se stala nejmodernější kancelářskou budovou na světě.

Zajímáte se o certifikaci „zelených budov“, jakou je např. LEED ®, BREEAM ® nebo WELL? Přihlaste se na online školení pro architekty zdarma, kde se vše dozvíte spolu s dalšími tipy pro moderní kancelářský design. Školení má podobu 6 newsletterů zaslaných na vaši emailovou adresu, které si přečtete v čase, který vám vyhovuje.

Pohlcování zvuku v otevřeném prostoru

Díky přibližně 6000 akustických absorbérů zavěšených u stropu má budova Lysgården mimořádně dobrou zvukovou pohltivost. Ta je jedním ze základních kamenů v otevřeném kancelářském prostředí. Absorbéry snižují hluk způsobovaný kolegy a tlumí dozvuk, čímž zajišťují příjemné a zdravé vnitřní klima.

Díky kombinaci úžasné estetiky a technických parametrů jsou absorbéry ideální pro moderní kancelářské budovy. V budově Lysgården jsou v otevřených kancelářích instalovány absorbéry Rockfon Contour® a v atriu jsou instalovány absorbéry Rockfon Multiflex. Vytvořily tak dokonalou harmonii minimalistického vzhledu a svobody designu.

O 10 % méně chyb, o 48 % vyšší soustředění zaměstnanců – znáte důsledky dobré akustiky v kancelářích? Přihlaste se na online školení pro architekty zdarma, kde se vše dozvíte spolu s dalšími tipy pro moderní kancelářský design. Školení má podobu 6 newsletterů zaslaných na vaši emailovou adresu, které si přečtete v čase, který vám vyhovuje.

Proč používat akustická řešení Rockfon?

Hlavní výhody těchto produktů jsou dány jedinečnými vlastnostmi kamenné vlny, z které jsou vyrobeny:

  • ochrana před hlukem (vysoká zvuková pohltivost a zvuková izolace),
  • ochrana před šířením ohně (reakce na oheň třídy A1),
  • rychlý a jednoduchý způsob vytváření krásných a pohodlných prostor (vysoký odraz a rozptyl přirozeného světla),
  • snadná instalace (nízká hmotnost),
  • snadné čištění a odolnost proti vlhkosti (hydrofobie, vhodné až do 100% RH),
  • váš příspěvek k udržitelné budoucnosti (100% recyklovatelnost).

Více na www.rockfon.cz

Chcete se poradit s odborníkem a zjistit, jak vám můžeme pomoci s vaším kancelářským projektem? Rezervujte si schůzku.

0 comments
add comment

Related articles