Tvárnice Ytong a Silka bez omítky na zdech nákupního centra NOVUM v Prešově

Publisher
Tisková zpráva
15.03.2022 17:30
XELLA CZ, s.r.o.

Nákupní centrum NOVUM v Prešově se poprvé otevřelo pro veřejnost na podzim 2020. Stěny jeho podzemních garáží jsou na první pohled neobvyklé – investor nechtěl použité tvárnice Ytong a Silka omítat a požadoval dodávku pohledového zdiva s minimálními náklady na další povrchové úpravy. Díky přesnosti tvárnic a profesionálům z realizační firmy GEMO Slovensko se dílo podařilo k naprosté spokojenosti investora.

Důležitá byla i technická podpora ze strany společnosti Xella

Průběžně se kontrolovalo provedení konstrukcí a realizovaly se korekce tak, aby se docílil požadovaný konečný vzhled zdiva. Zděné konstrukce jsou z 90 % pouze vymalované, na zbytku jsou klasické omítky. Tvárnice Ytong a Silka jsou přesné, snadno a rychle se s nimi pracuje a bez problémů jsou i případné korekce. Rychlou výstavbu umožňuje tenkovrstvé lepení, jednoduché jsou také úpravy pohledové strany stěny. Ta se dá jednoduše přebrousit a tím dosáhnout požadovaný vzhled.

Na stavbu NOVUM Prešov Xella dodala 100 000 pórobetonových tvárnic Ytong

Podzemní garáže jsou vyzděny z pórobetonových tvárnic Ytong, vápenopískové tvárnice Silka jsou použity na dělících stěnách v zásobovacích prostorách. V obchodním centru jsou také instalovány prefabrikované překlady Xella, které jsou kompatibilní s tvárnicemi Ytong a Silka a charakteristická je pro ně vysoká únosnost a rychlá montáž. Pórobetonové tvárnice Ytong tvoří také zdivo zdejší obchodní jednotky LIDL.

2 comments
add comment
Subject
Author
Date
Impregnace
Petr Slezák
16.03.22 07:51
Voda z vozidel
Kosnar
19.03.22 06:53
show all comments

Related articles