Nový okenní profil Eforte – nejlepší volba pro pasivní domy

Publisher
Tisková zpráva
07.09.2010 11:35
Společnost Deceuninck nabízí řešení oken pro domy v pasivním standardu v podobě nového plastového okenního profilu Inoutic Eforte. Jako první výrobce profilů na trhu přichází s šestikomorovým profilem, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g)=0,6 W/m²K okna z profilů Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domů. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem U(w)=0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

Systém Inoutic Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazů, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. K přednostem systému Eforte se řadí i velký výběr z více než 20 barev, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory. Nový profil Eforte splňuje požadavky státního programu Zelená úsporám a lze na něj žádat dotace.

Profilový systém Eforte staví na osvědčené technologii Inoutic. Je navržen tak, aby byl plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic. Například zasklívací lišty a kování jsou identické s prvky Inoutic.

Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž systému Eforte, jsou plně recyklovatelné.

Více informací najdete na www.deceuninck.cz.
0 comments
add comment

Related articles