Kolekce přírodního linolea Gerflor

se opírá o atraktivní barvy, revoluční povrchovou úpravu a posun v enviromentální oblasti

Publisher
Tisková zpráva
23.09.2022 16:30
Gerflor s.r.o.

Gerflor věří, že architektura dokáže zlepšit životy lidí. A příroda je největší inspirací této francouzské značky podlahových krytin. S přírodním linoleem nabízí Gerflor zákazníkům kolekci 159 barev s přírodním dekorem, které zvyšují udržitelnost a podporují kreativitu projektů. Produkty řady linoleí Gerflor jsou vyráběny v Německu od roku 1882 a jsou certifikovány v rámci přístupu Cradle to Cradle (od kolébky po kolébku). Jsou z 98 % vyrobeny z přírodních a minerálních surovin včetně lněného oleje, dřeva, vápence, juty a pryskyřice.

Přírodní Linoleum Gerflor s dezénem Colorette a povrchovou úpravou NeoCare instalovali letos podlaháři firmy Jaroslava Lakomého ze Šternberka na 500 m2 podlah Základní školy Holečkova v Olomouci.

Kromě aktualizace nesmrtelných dezénů typu Marmorette, Colorette a Uni Walton můžeme v kolekci najít i nové dezény, jako je např. Arabesque, připomínající vlny moře z pohledu z výšky nebo kontrastní dezén Flow. Důležitým prvkem této kolekce je i idea „Mix & Match“, tedy barevné propojení jednotlivých řad s cílem vytvořit jednu velkou „superkolekci“, v jejímž rámci je možné materiály vzájemně kombinovat. 

Klíčovým estetickým prvkem je ultra matný povrch, vytvořený díky nové revoluční povrchové úpravě Neocare. Matný efekt v kombinaci s tradiční dvouvrstvou výrobní technologií eliminuje riziko prorýsování jutového podkladu a také maskuje drobné nepřesnosti podkladu nebo tahy lepidla. Předností je i komplexní nabídka podlah: investor nebo autor projektu si do prostoru může vybrat kompaktní nebo akustické linoleum Gerflor, linoleum pro vysokou zátěž, sportovní linoleum nebo disipativní linoleum Gerflor pro ESD prostory.

Odolnost a zdraví jsou klíčové výhody linolea Gerflor. Probarvená struktura výrobku je zárukou dlouhotrvajícího vzhledu, silnou stránkou je také mimořádná odolnost proti opotřebení – krytina je přizpůsobena vysoké pochozí mechanické zátěži. Linoleum vyniká také vysokou odolností proti mikro poškrábání. Certifikáty nezávislých laboratoří na antivirální a antibakteriální účinky garantují architektům a jejich zákazníkům hygienické řešení, přírodní linoleum Gerflor se díky velmi nízkým emisím (TVOC < 10 mikrogramu/m3 po 28 dnech) řadí mezi absolutní špičku, pokud jde o kvalitu vzduchu v interiéru. Povrchová úprava Neocare™ se snadno čistí a vytváří bariéru proti špíně a skvrnám.

K odolnosti a zdraví se u linolea Gerflor přidává pocitový komfort a atraktivní dekory. Pružný a měkký povrch je vhodný i pro děti, akustický komfort přináší útlum zvuku až o 19 dB. Krytina je vhodná i pro podlahové topení, což je zárukou tepelné pohody. Tvůrci interiérů ocení svobodu volby, opírající se o široký výběr dekorů a barev. Matný efekt a možnost kombinace a sladění různých dekorů jsou pomyslnou třešinkou na dortu.

Více informací o přírodním linoleu Gerflor včetně katalogů, návodů a technické dokumentace najdete na www.gerflor.cz
0 comments
add comment

Related articles