Jaké vypínače se hodí do squatu?

V pražské Pařížské ulici se zrodil ojedinělý projekt SQUAT iD23. V rámci rekonstrukce jednoho historického domu zde pět pečlivě vybraných architektonických studií představí své pojetí bydlení v centru. Spojení domu na Starém Městě, pěti výjimečných osobností ze sféry architektury a celé škály pečlivě volených dodavatelů komponent a interiérového vybavení slibuje jedinečný zážitek. Zahrajte si na squatery a nastěhujte se alespoň na pár hodin do některého z bytů – který se vám osobně bude líbit nejvíce?V každém z pěti pater vytvořilo pět různých architektonických ateliérů pět různých bytů pro pět různých fiktivních rodin. Každý byt vás překvapí něčím jiným, ale jedno mají společné: nabídnou skvělý zážitek z interiéru se vším všudy.  Architekti byli vybráni tak, aby mezi nimi byly zastoupeny ateliéry s lety zkušeností i mladí talenti, přičemž každý z nich má jiný rukopis. Vybavení pak zajistili renomovaní dodavatelé: třeba firma Stockist, Light Works, Bulb, Hager nebo Monobrand. A protože tvůrci interiérů měli možnost osobně koncipovat veškeré vybavení a zrealizovat byty domyšlené do posledního detailu, není překvapením, že si hned dvě architektonická studia, Radka a Jakub Valovi z OOOOX a Ivanka Kowalski, pro své byty vybrali spínací prvky Berker od společnosti Hager.

Byt včetně nábytku a povrchů vytvořila v prvním patře designérka Ivanka Kowalski, která zde představuje odkaz k pařížským interiérům. Do kontrastu staví tradiční a nové materiály, to vše v kombinaci s pastelovými barvami. Žije tu fiktivní rodina s dvěma dětmi. Architektka Radka Valová se svým ateliérem OOOOX byla postavena před byt, kde bylo dáno jen dispoziční řešení. Ve druhém patře navrhla pro modelku a podnikatele byt, který je plný zlatých honosných prvků odkazujících na prestižní adresu. Rozbíjí je nicméně ostré geometrické tvary a surový beton. Obě architektky, jak Radka Valová, tak Ivanka Kowalski, si pro své interiéry vybraly porcelánové otočné vypínače Berker Serie 1930 Porzellan by Rosenthal, doplněné jednoduchými decentními vypínači řady Berker Q.1 a Berker Q.3 se sametovým povrchem.

Projekt SQUAT iD23 vznikl s cílem nabídnout intenzivní zážitek z prostoru a ukázat, že investice do profesionála se vyplatí. Plně vybavené a funkční byty můžete zažít všemi smysly  – přivonět ke květinám, ochutnat víno, vnímat materiály, textury, struktury i vůni kávy. Ponoříte se do smýšlení architektů, jejich práce a poznáte výhody prostoru, jenž sice stojí více peněz, zato však vydrží desetiletí. Prostě věci, které na běžných showroomech a veletrzích nefungují. Navíc sami zjistíte, jaký prostor vám sedne nejlépe.
Zároveň poznáte práci talentovaných českých i zahraničních designérů a seznámíte se s těmi dodavateli a jejich produkty, které jsou spolehlivou špičkou v oboru. Projekt má za cíl přispívat k osvětě jak interiérového designu, tak architektury a zlepšovat kvalitu bydlení v České republice.

Letošní ročník je sice první, ale jistě nebude poslední. Každý rok budete mít možnost poznat jiný SQUAT, na jiné adrese, s jinými architekty a v jiném stylu. Ty letošní byty můžete obsadit mnoha různými způsoby. Ráno se tu budou konat workshopy, odpoledne pak budou patřit komentovaným prohlídkám. SQUAT iD 23 v pražské Pařížské ulici č.p. 205/23 bude mít své dveře otevřené od 24. listopadu do 22. prosince. Informace o SQUATu iD23 sledujte Facebooku a na stránce projektu.

Autor fotografií: Dagmar Vyhnálková pro SQUAT iD23

www.hager.cz/vypinac

www.monobrand.czSpolečnost Hager se sídlem ve francouzském Obernai je více než 60 let specialistou na elektrické instalace v bytových a komerčních objektech. Díky široké nabídce v oblasti rozvaděčových systémů, systémů pro ukládání vedení a řízení budov dokáže nabídnout kompletní řešení dle zákazníkových potřeb. Výrobky skupiny Hager se vyznačují vysokou kvalitou, jednoduchou instalací a snadným ovládáním. Provázanost s kvalitními službami v oblasti technického poradenství a zákaznického servisu je samozřejmostí. Silné, celosvětově úspěšné značky tehalit, electraplan, polo a berker nesou jméno společnosti Hager.

V  roce 2015 slaví Hager Electro 20 let svého působení v České republice. O české a slovenské zákazníky se stará tým obchodních, technických a marketingových specialistů. Hager Electro se pravidelně zúčastňuje oborových veletrhů, prezentačních akcí u zákazníků a pořádá vlastní technická školení. Provozuje Promont shop Hager, ve kterém si přijdou na své montážníci a elektrikáři, kteří pro svou práci potřebují kvalitní nářadí za skvělé ceny.
0 comments
add comment

Related articles