Dekprofile for architect

Publisher
Tisková zpráva
22.10.2020 15:00
Dekmetal s.r.o.

Snahou architektů je již od nepaměti spojení praktičnosti a originality. Nejvýraznější částí každého architektonického díla je jeho fasáda, pomocí které stavba promlouvá do okolí a také definuje celý její charakter.


V moderní architektuře se těší velké oblibě provětrávané fasády (definice v infoboxu), které mají mnoho funkčních i estetických výhod. V posledních letech tyto fasády procházejí velkou proměnou. Díky širokému výběru barev, povrchů materiálů a různorodosti tvarů pohledových prvků se nabízí nepřeberné možnosti vytvoření originální fasády.


Společnost DEKMETAL přichází se zcela výjimečným produktem, který provětrávaným fasádám poskytne reliéf a vtiskne jim v dnešní době tolik vyžadovanou originalitu. Provětrávaná fasáda nemusí být definovaná jenom hladkou deskou, může mít svůj vlastní tvar, zasahovat do prostoru, mít vlastní definici.

Nová výrobková řada společnosti Dekmetal vychází z klasických profilovaných plechů, využívá všechny jejich výhody a inovuje je do moderní architektury 21. století. DEKPROFILE FOR ARCHITECT od společnosti DEKMETAL přináší architektům možnost vytvořit zcela unikátní ohýbané profily, které budou jedinečné pro konkrétní stavbu. Samozřejmostí je základní nabídka profilů, které je možné personalizovat.

Provětrávaná fasáda je typická průběžnou větranou mezerou, která je vytvořená mezi tepelnou izolací nosné konstrukce a pohledovými prvky. Ve větrané mezeře vzniká prouděním vzduchu komínový efekt, který napomáhá k lepšímu klimatu uvnitř budovy, současně výrazně snižuje kondenzaci vodních par ve skladbě obvodové konstrukce a tím i potenciální riziko vzniku plísní.

Hlavní výhody:
Delší životnost fasády v porovnání s kontaktním systémem zateplení
Bezúdržbový systém, možnost lokálních oprav
Snadné vyrovnání nerovné podkladní konstrukce
Zdravější vnitřní klima jak v zimním, tak i v letním období
Lepší akustické podmínky v interiéru
Fasádní systém je kompletně nehořlavý
Montážní proces vykonávaný za sucha. Bez mokrých procesů
Jeden profil mnoho možností

Dekprofile for architect nabízí 6 základních typů profilů s možností jejich personalizace. Velice jednoduše je možné upravit velikost nebo délku zalomení, úhly zalomení a délky rovných přechodů. Díky tomu vznikne zcela nový profil přesně podle požadavků investora nebo architekta. Možnosti úprav jsou však ještě mnohem větší.

3D PROFILY PERFORACE OHÝBANÉ VLNY
Vzhledem k tomu, že levá a pravá strana profilu nemusí být totožná (například výška, nebo délka zalomení na obou stranách může být rozdílná) mohou vzniknout efektní 3D profily, které ještě lépe zvýrazní prostorovost obkladu.


Profily Dekprofile for architect je možné opatřit i základní perforací (jedno- duché pravidelně se opakující geometrické obrazce). Při správném architektonickém návrhu může i základní perforace sloužit jako základní podpi- sový prvek designu fasády. Základní perforace je možné využít i pro praktická řešení jako je překrytí různých větracích oken, šachet, výdechů klimatizace a podobně.


Dekprofile for architect dokáže pomocí ohýbání vytvořit i atypické vlnové průřezy profilů. Velikost těchto vln může být rozdílná a dokáže tak symbolizovat mořskou hladinu, závěsy nebo záclony a zcela se odklonit od typického technického rázu spíš ke přírodním motivům. Při kombinaci s perforací a případným podsvícením můžete stvořit zcela unikátní objekt.


Barvy a materiály
Základním materiálem jsou lakované pozinkované nebo hliníkové plechy. Pozinkované plechy S280-320GD ZM140 (alternativně Z275 nebo AZ150) jsou opatřené polyesterovým (SP), PVDF, popřípadě polyuretanovým (PU) lakem tloušťky 25 - 60 mikronů (dle zvoleného typu povrchové úpravy) a to v lesklých, matných i texturovaných variantách. Na objednávku je možné dodat také specifické povrchové úpravy a dekory jako jsou např. imitace dřeva, kamene, různé stupně patiny mědi nebo TiZn. Dále je možno dodat barvy metalické, krystalicky se měnící či povětrnostně odolné oceli obecně známé jako Corten. Taktéž je možná výroba z neželezných plechů (TiZn, Cu), které jsou dodávány v přírodní, lakované či předzvětralé úpravě. Tyto úpravy dodávají fasádním kazetám velmi specifický až nezaměnitelný vzhled.
Základní vzorník naleznete zde (https://dekmetal.cz/aktuality/vzornik)

Jeden profil, široké využití

Fasády

Dekprofile for architect je určen pro všechny typy budov (administrativních, občanských, průmyslových, atd.). Profily DEKMETAL jsou součástí provětrávaného fasádního systému opláštění budov. Dalšími součástmi jsou také certifikovaný nosný rošt, kompletní systém lemování klempířskými prvky i kotvící a spojovací materiál. Servis je poskytován v podobě zaměřování staveb, zpracování kompletní technické dokumentace fasády včetně projekčních detailů na míru a odborného poradenství po celou dobu realizace projektu. Samozřejmostí je také proškolování realizačních firem před zahájením i v průběhu stavby.


Interiéry, podhledy

Dekprofile for architect jsou ideální volbou k vytvoření originálních interiérů. Díky možnosti tvorby vlastního designu a široké palety materiálů, barev a dekorů je možné je integrovat téměř do jakéhokoliv prostoru. Obkladové prvky DEKMETAL můžete použít pro příčky, dělící paravány, pulty, části nábytku nebo podhledy.0 comments
add comment