DE CASTELLI “HARD COUTURE”

Oblečte svůj interiér do kovu

Publisher
Tisková zpráva
01.02.2022 17:25
MONOBRAND s.r.o.

Luxusní na pohled, neotřelý na dotek, měnící svou podobu v různých denních dobách a v různém světle, nestárnoucí, nezničitelný, a navíc v téměř nepředstavitelně široké škále barev, textur a povrchových úprav. Italská značka DE CASTELLI, kterou pro české a slovenské zákazníky objevil designový obchod MONOBRAND, vnáší do interiéru dotek kovu způsobem, který jste si možná dosud ani neuměli představit a povznáší použití kovu v interiérovém designu do téměř nadpozemských výšin.

DE CASTELLI je rodinná firma, jejíž zakladatelé se rozhodli pozdvihnout specifickou roli kovu v interiérovém designu. Její zakladatelé a majitelé již po čtyři generace experimentují a přicházejí s novými a neotřelými způsoby zpracování kovů, ale také vnáší do práce s kovem veškerý um a nápady mistrů svého řemesla. K materiálu přistupují s úctou a respektem, nesnaží se jej přetvořit, ale spíš odhalit všem obdivovatelům jeho potenciál, až už zjevný nebo na první pohled skrytý. Výsledky jejich práce lze jen stěží popsat slovy. Jsou překvapivé, naprosto originální, a vpravdě těžko představitelné. Nic takového jste prostě od kovu nikdy nečekali. 

Když jsem se poprvé setkala s některými kousky z dílny DE CASTELLI, byla jsem jako u vytržení.“ vypráví o svých prvních dojmech Katrin Grund, zakladatelka a majitelka designového obchodu MONOBRAND. „DE CASTELLI nejenže vyrábí z kovu některé solitérní kusy nábytku, to by až tak převratné nebylo, ale oni doslova do kovu jednotlivé kusy nábytku nebo součásti interiérů oblékají! Jejich slogan HARD COUTURE je tak více než trefný.“ usmívá se Katrin Grund. „Můžete kovem obložit kuchyňský ostrůvek, schodiště, dveře, fasádu…téměř vše co si jen dovedete představit.“ objasňuje Katrin Grund.

Lze namítat, že v posledních několika letech architekti a designéři kov v interiéru používají často, rádi a výsledky jsou nádherné. To je samozřejmě pravda, ale přiznejme si, že většina z nich pracuje s kovem jednak spíše v detailech, a navíc se často drží povětšinou tlumené barevnosti: černé nebo studených odstínů šedé. Teplé zlatavé nebo měděné odstíny bývají spíše výjimkou a nejčastěji jen jako drobný akcent v interiéru. Škála materiálů, barev, povrchů, vzorů a textur, které do interiéru vnáší DE CASTELLI, je naproti tomu nesmírně široká. DE CASTELLI převrací úzus, který odsouvá "chladné" kovy na okraj nábytkářského průmyslu a naopak vnáší železo, mosaz, měď i další kovové materiály ve svých  nekonečných variacích a povrchových úpravách do popředí zájmu a do světla reflektorů, což jim umožňuje konečně zazářit svým vlastním světlem.

Kovový nábytek i obkládací systémy

Opatřit např. gauč nebo židli kovovými podnožemi a detaily není až tak revoluční myšlenka, ale na výsledné podobě těchto kusů nábytku z dílny DE CASTELLI přesto oko milovníka designu lahodně spočine. O mnoho originálnější jsou celokovové kusy nábytku, jako např. stoly a stolky, skříňky, knihovny i velké šatní skříně. Celkové vyladění výsledného interiéru podporují svítidla, rámy zrcadel, vázy nebo květináče vyrobené v tomtéž duchu. Na veškerých použitých kovových materiálech vás překvapí především odvážná paleta barev, povrchových úprav nebo rytých patternů.

Vpravdě velkoryse ale působí v interiéru velkoformátové obkladové systémy, které opět svým nezaměnitelným způsobem dávají vyniknout přirozené i rukou člověka vdechnuté kráse kovu. Výrazné metamorfní schopnosti kovu totiž vytvářejí vlastní stylistické vzory i na těch nejjednodušších jednobarevných površích. Možnosti obkladů stěn, které přinášejí systémy DE CASTELLI, zajišťují celou řadu vysoce originálních a flexibilních kompozičních řešení. Kovové obkladové systémy DE CASTELLI se skládají z panelů různých rozměrů, jsou plně přizpůsobitelné a architektům umožňují maximální kompoziční svobodu. Ať už s přirozeným půvabem kovu s lehkou patinou nebo s rafinovanou krásou kovové mozaiky, obkladovými systémy DE CASTELLI v interiéru zušlechtíte plochy libovolné velikosti.

V tomto jsou Italové v oblasti interiérového nebo i průmyslového designu prostě nedostižní.“ zamýšlí se Katrin Grund. „Vždycky dokáží přinést něco víc, přijít s něčím, nad čím zbytek světa zůstane stát s němým úžasem. Stačí se podívat do automobilového průmyslu: kolik ikonických modelů z hlediska vzhledu a designu karoserie dokázaly v průběhu historie přinést třeba značky Ferrari nebo Alfa Romeo. A když procházíte showroomem DE CASTELLI, neodbytně se vám vkrádá do srdce podobný pocit: tolik nápadů a originálních myšlenek, tolik krásy, kterou mistři z DE CASTELLI dokáží vdechnout kovu… Jsem přesvědčená, že nadchnou jedenáct architektů z deseti.“ usmívá se Katrin Grund.

Kde kovové skvosty DE CASTELLI můžeme vidět?

Pokud vám dosavadní povídání o kouzlech s kovem zní jako z jiné planety, vězte, že originální prvky s puncem DE CASTELLI si můžete prohlédnout i v České republice, a sice v BOMMA Atelieru v Praze. Tento unikátní prostor, který svými ambicemi a velkorysou podobou dalece převyšuje význam slova showroom, hrdě prezentuje kromě desítek designových svítidel českého výrobce BOMMA i celou řadu dalších ikonických i méně známých designových značek a uměleckých děl, mezi nimi také několik kousků se značkou DE CASTELLI. Prohlédnout si zde můžete několik stolků, komodu nebo kovové křeslo.

Zástupce firmy DE CASTELLI budeme mít možnost osobně potkat i v našem showroomu MONOBRAND v pražském Karlíně.“ upozorňuje Katrin Grund na jedinečnou příležitost pro architekty a designéry. „V rámci celoročně pořádaných MONOBRAND & FRIENDS WORKSHOPS je setkání s DE CASTELLI plánováno na 24.11.2022. Pro podrobnější informace mrkněte na náš web monobrand.cz nebo sledujte naše sociální sítě.“ uzavírá Katrin Grund.
0 comments
add comment

Related articles