AXOR One – Esence jednoduchosti

Publisher
Tisková zpráva
06.08.2021 12:20

AXOR One. Koupelnová kolekce natolik elegantní, elementární a čistá, že ji bylo možné vytvořit jen díky radikálním inovacím. Známé archetypy, ať už u umyvadla, u vany nebo ve sprše, jsou pojaté zcela novým způsobem přinášejícím větší srozumitelnost, rozšířenou funkčnost a špičkové ovládání. Baterie ovládané pomocí technologie Select přinášejí nový způsob interakce: stisknutím univerzálního ovládacího prvku spustíte nebo zastavíte vodu, jeho otočením po směru hodinových ručiček zvýšíte její teplotu. Obsluha je snadná, intuitivní a velmi přesná – a tentýž vynalézavý způsob designového uvažování charakterizuje celou kolekci. Díky nadčasovému designu dostupnému s chromovanými povrchy, v černém matu nebo v široké škále exkluzivních povrchových úprav AXOR FinishPlus vnesete s kolekcí AXOR One do každé koupelny vytříbenou krásu.

„Jak nově pojmout archetyp? Snahou o dosažení estetiky a vědeckého přístupu, invencí a interakcí. Kolekce AXOR One vyvolává vzpomínky na vodu, ale předznamenává nový způsob jejího ovládání, přesnější a fantasticky propracovaný.

Výrobky AXOR One jsou jedinečné. Jsou umožněné designovým uvažováním a do života uvedené díky neuvěřitelným technickým dovednostem značky AXOR.“

—Edward Barber a Jay Osgerby

AXOR One, kolekci elegantních archetypů k umyvadlu, vaně i do sprchy, sjednocuje holistický designový jazyk se štíhlými siluetami, plochými povrchy, měkkými rohy a vyváženými proporcemi. Ikonické baterie se vyznačují jemným zešikmením zakřivených výtoků, drobným detailem, který naznačuje výjimečnou kvalitu designu a zpracování. Mechanické rukojeti baterií využívající technologii Select umožňují přesné a úsporné spouštění a zastavování vody a ovládání teploty. Termostatický modul AXOR One využívá velké, zřetelně označené a rychle reagující ovládací plošky a nabízejí intuitivní ovládání druhů proudu ve sprše nebo u vany, zatímco velká rukojeť termostatu zaručuje velmi přesné ovládání teploty a síly proudu. Horní a ruční sprchy AXOR One se vyznačují monolitickým tvarem a inovativním uspořádáním vodních proudů Rain a PowderRain, které se odráží i ve výrazném grafickém jazyce sprchových disků. AXOR One Showerpipe je dokonalou kombinací typu vše-v-jednom zahrnující horní a ruční sprchu, sprchovou tyč a nástěnný výstup.

Sortiment kolekce AXOR One sestává z 31 výrobků zahrnujících jednootvorové, dvouotvorové a tříotvorové umyvadlové baterie, nástěnné umyvadlové baterie, podlahovou vanovou baterii s ruční sprchou a termostatický modul AXOR One k vaně a do sprchy. Široká škála sprchových položek nabízí horní sprchy kombinující proudy Rain a PowderRain, ruční sprchu vybavenou proudem PowderRain a systém Showerpipe a sprchovou sadu zajišťující čistý vzhled díky integrovanému nástěnnému výstupu. Celou kolekci lze přizpůsobit osobním preferencím díky povrchové úpravě v černém matu nebo exkluzivním povrchovým úpravám AXOR FinishPlus.

Mezinárodně proslulí designéři Edward Barber a Jay Osgerby založili své londýnské studio v roce 1996 poté, co dokončili studia na londýnské Royal College of Art. Jejich multioborová praxe prověřuje hranice průmyslového designu, architektury a umění. Kromě nábytku a svítidel pro přední světové značky se Barber Osgerby ujali i dalších designových projektů sahajících od olympijské pochodně z roku 2012 přes dvoulibrovou minci pro britskou Královskou mincovnu po sedadla do katedrály v Portsmouth pocházející ze 13. století. Barber Osgerby jsou v rámci produktového designu zastánci intuitivní interakce. Tento přístup se dokonale odráží i v průlomové kolekci AXOR One.

0 comments
add comment

Related articles