Večer na téma architektura - Svitavy a jejich budoucnost

Source
Svitavy 2040
Publisher
Tisková zpráva
23.01.2020 08:05
Lectures

Czech Republic

Svitavy

Petr Stolín
Osamu Okamura

Poslední z cyklu večerů na téma architektura s názvem Svitavy a jejich budoucnost se uskuteční ve svitavském Tyjátru ve čtvrtek 23. ledna 2020 od 18.30 hodin.
Tři předcházející večery na téma architektura se postupně věnovaly kvalitní architektuře ve svitavské novodobé historii, následně vztahu města a architektury, a nakonec také ekologii a principům minimalismu nejen v architektuře.
Čtvrté pokračování má za úkol cyklus tematických večerů uzavřít a dalo si tak ambiciózní cíl prodiskutovat naše město a jeho budoucnost ve smyslu dalšího přístupu k urbanistickým a architektonickým řešením. Řešením, která existují, a která je možné aplikovat i ve městech srovnatelných se Svitavami.
Pozvání na tento večer přijaly dvě výrazné osobnosti české architektury.
Prvním hostem bude svitavský rodák architekt Petr Stolín, který je čerstvým laureátem České ceny za architekturu. Krom jiného je Petr Stolín autorem návrhu povedené rekonstrukce Kavárny v Parku.
Druhým hostem večera bude architekt a urbanista Osamu Okamura, děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Osamu Okamura o urbanismu a architektuře přemýšlí do hloubky, vnímá vliv těchto oborů na sociální témata a na vztahy mezi lidmi, kteří v daném prostředí žijí.
Oba hosti jsou nejen architekti, ale zároveň také pedagogové a o architektuře a jejich dopadech umí poutavě mluvit. Snad se také pokusí nastínit východiska dalšího přístupu pro urbanistické a architektonické plánování našeho města tak, abychom se v něm všichni cítili lépe, abychom se s městem jako občané identifikovali a žili v něm raději.
Večerem provede Lukáš Brýdl z občanské iniciativy Svitavy 2040. Vstupné dobrovolné.
0 comments
add comment

Related articles