Přednáška Raymonda Neutry ve vile Tugendhat

Význam a zachování VDL rezidenčních domů se studiem Richarda a Diona Neutry

Source
Lenka Dubská, Vila Tugendhat
Publisher
Tisková zpráva
01.07.2014 07:10
Richard Neutra

Srdečně Vás zveme na výjimečnou přednášku Raymonda Neutry ve vile Tugendhat, která se uskuteční ve výjimečném prázdninovém termínu, a sice ve středu 2. července 2014 v 19 hod.
Dr. Raymond Richard Neutra je nejmladším synem architekta Richarda Neutry. Narodil se v roce 1939 v Los Angeles, studoval medicínu na univerzitách v Ponomě, Montrealu a na Harvardu. Až do roku 2007 působil jako lékař. Je uznávaným odborníkem na poli preventivního lékařství. V současné době pomáhá zajistit finanční prostředky na provoz areálu VDL Studio/Residences.
Tématem přednášky Raymonda Neutry bude areál „Neutra VDL Studio and Residences“, který byl postaven ve třech fázích (1932, 1940 a 1966) podle projektu jeho otce Richarda Neutry. Objekty VDL Studia poskytovaly zázemí třem rodinám a malé architektonické kanceláři. Dnes zde sídlí ústav environmentálního designu kalifornské polytechnické univerzity, která sídlí v Ponomě, východně od Los Angeles. Na jednom místě tak lze pozorovat plynulou evoluci Neutrova díla a jeho schopnost využívat technologie a přírodu tak, aby vyhovovaly a sloužily veškeré lidské činnosti. Architekt Richard Neutra tyto své vize prezentoval právě na tomto místě a také prostřednictvím svých publikací či přednášek.
Přednáška bude v angličtině a nebude tlumočena.
Součástí přednášky bude koncertní vystoupení, v němž zazní krátká houslová sóla Miloše Štědroně v podání mladé brněnské houslistky Terezy Marečkové.
Vstupné je 100,- Kč; studenti a senioři 50,- Kč
Na přednášku je nutná rezervace na tel: +420 515 511 015 nebo +420 515 511 017 nebo na e-mailu (omezená kapacita 70 osob).
Další přednášky ve vile Tugendhat jsou plánovány po prázdninách.

Více informací >
0 comments
add comment

Related articles