Pozvánka na konferenci VIZKON 2019

Source
VIZKON
Publisher
Tisková zpráva
19.09.2019 12:30
Třetí ročník konference VIZKON 2019 navštíví řada významných osobností spojených s architekturou a vizarch oborem. Tak jako předešlé roky zde bude širší záběr témat a přednášky se ponesou v duchu hledání ideálu vizualizací. Třetí ročník bude praktičtěji zaměřen na komunikaci spojenou s vizualizacemi, architekturou a a tím jak vizualizace vnímají profesionálové a laici. Také bude kladen důraz na 3D modelování v praxi a jeho budoucnost, ale samozřejmě i hledání dokonalého vyjádření ve vizualizacích. Přesahy budou klasicky i do kresby a jejího případného spojení s vizulizací, fotografie a jak fotit architekturu, resp. jak zobrazovat a potažmo i vizualizovat architekturu. V neposladní řadě i o rostlinách a etických přesazích vizualizací. Každý blok má vždy diskuzní část, takže se nemusíte bát, že by nebyl prostor na dotazy a otevírání nových témat.

Z přednášejících s tím spojených najdete na konferenci například Jakuba Kolka, který dělá projekt RenderTalk, podcast zaměřený na rendering a vizualizace. Vystoupí i Oleg Maslovskyi z CG Academy a podělí se o to, jaké je to školit architekty a designéry vizualizace. Zajímavý příspevěk bude mít i Jan Kratochvíl, který je odpovědný za nejznámější český server o architektuře, který právě čtete – Archiweb, podělí se i o zkušenosti z výuky na FA VUT a svého ateliéru. Jak komunikovat v rámci kanceláře s kolegy, jaký obsah práce má na starosti architekt a jak se mu pracuje řekne Tomáš Viera z DAM architekti. O komunikaci při zadávání vizualizací bude hovořit Pavel Stojanov z GG Archico.

Druhým nosným tématem přednášek budou možnosti modelovaní a přípravy dat pro vizualizace, ale i přesahy do parametické architektury a BIM. Přednášejími v tomto bloku přednášek budou Adam Preisler z Poligoniq projektu, který Vám ukáže jak správně modelovat v Blenderu a jaké jsou jeho možnosti. Druhý přednášející bude Jindřich Ráftl, který s ateliérem Formosaaa vytváří pavilon na EXPO 2020! Třetí přednášející – Miroslav Nevlida ze Škoda Auto se zaměří i na přesahy do BIM, ale ukáže hlavně modelování pomocí Rhino a Grasshopper, a srovnání se stavebním SW. Můžete se těšit i na ukázky a kurz modelování v Unreal Engine. Můžete si tak odnést ucelenou představu o tom, jak dělat profesionální modely, ale dovíte se jistě řadu obecných doporučení pro všechny SW. Večer na tyto přednášky naváží i různé workshopy, kterých se můžete zůčastnit. K tomuto tématu pochopitelně patří i podpůrná sekce, kde najdete tradičně programy (mimo výše zmíněné) jako je SketchUp, ZW CAD, Edificius, Lumion, Vray, Revit a 3DS Max.

Třetí vodící téma konference je hledání dokonalosti a dokonalé vizualiazce, přednášky ale budou zaměřeny také prakticky, nebojte. Zde bude přednášet Matůš Nedecký z legendárního studia Flying Architecture. Patrik Josef Petruška ukáže jaké jsou ideály za hranicemi ČR v oblasti Sadské Arábie a jaké specifikace musí mít vizualizace tam a v čem se teba liší od těch našich místních. Jan Lankaš a David Straka z LAN studio přednesou něco z praxe tvorby vizualizací pro nejslavnější české projekty například od architektky Evy Jiřičné, nebo dua Kryštof-Chybík. V rámci rozšíření obzorů vystoupí i Tomáš Müller s jeho digitálním uměním, které nás zavede mimo naši realitu, nebo možná hlouběji do ní.

Cena vstupného je nyní 3.500, Kč bez DPH za standardní účast, kdy máte v ceně vše od ubytování, stravy, večerní zábavy a dokonce i 2 hodiny wellness!

Možnost přihlášení a další informace najdete na stránkách www.vizkon.cz
0 comments
add comment